eReport.sk
Britská kráľovná Alžbeta II. Foto: tasr/ap

Alžbeta II. je stále v kondícií: Tajomstvo jej jedálnička odhalené!

Kráľovná Alžbeta II. (95) je vo výbornej kondícií a vyzerá na svoj vek skvelo. Na svetlo sveta sa dostal jej kráľovský jedálniček a tým pádom aj tajomstvo jej dlhovekosti.

Kto si myslí, že sa denné menu v Buckinghamskom paláci riadi najnovšími trendmi, je na veľkom omyle. Hlavné slovo má totiž vždy kráľovná. „Na začiatku každého týždňa dostane Alžbeta II. knihu receptov viazaných v koži,“ prezradil šéfkuchár Darren McGrady, ktorý sa o blaho kráľovských žalúdkov staral 11 rokov. „V nej sa zaškrtne, čo sa bude variť a na čo naopak nemá chuť.“ Na kráľovskom dvore prekvapivo prevažuje francúzska kuchyňa, sem tam doplnená o tradičné britské pokrmy. A väčšinou sa servírujú tie isté jedlá. „Kráľovná totiž nie je žiaden labužník,“ vysvetlil McGrady. „Na to bol expert princ Philip. Ten chcel vždy vyskúšať nové ingrediencie. A kráľovná zvyčajne presadila nejakú osvedčenú klasiku.“

Deň Alžbety II. začína akýmsi raňajkovým predkrmom ešte v posteli. Na nočný stolík jej prinesú obľúbené sušienky a silný čierny čaj bez mlieka a cukru. Až potom sa odoberie do jedálne na tie pravé britské raňajky. Slaninu a párky by ste u nej na stole hľadali márne. Alžbeta má najradšej cereálie s jogurtom alebo toast s marmeládou. „Čas od času si dopraje údenáča,“ dodáva McGrady. Alžbeta odmieta zemiaky, ryžu a cestoviny. Vyhýba sa škrobom, verí, že telu nesvedčia. Z toho dôvodu nikdy nenavštívila McDonald´s. Keď chce burger, dá si ho bez žemle len so šalátom. „Niekedy má chuť na sendvič s majonézou, tuniakom a uhorkami, ten má rada,“ hovorí kuchár. „A k tomu má špeciálnu požiadavku. Z pečiva chce odkrojiť kôrky.“ Najčastejšie však jedáva rybu so zeleninovou oblohou, obzvlášť rada má morský jazyk so špenátom.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Alžbeta II. je stále v kondícií: Tajomstvo jej jedálnička odhalené!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport