eReport.sk
Všetky české médiá monitorujú dianie na Slovensku.
Na snímke sprava poslanci NR SR Robert Fico, Ladislav Kamenický a podpredseda NR SR Juraj Blanár, foto:tasr

Rezort financií viedol konštruktívny dialóg s predajcami sladených nápojov: V zákone zohľadní ich pripomienky


Ministerstvo financií SR (MF SR) ukončilo medzirezortné pripomienkové konanie k návrhu zákona o dani zo sladených nealkoholických nápojov a rovnako ukončilo vzájomné odborné rokovania so zástupcami výrobcov a predajcov. Na základe konštruktívnych návrhov a vzájomnej dohody vyšlo ministerstvo financií SR spotrebiteľom a podnikateľským subjektom v ústrety a návrh zákona zohľadní niekoľko zmien. 

Konštruktívne dialóg

Ministerstvo financií SR navrhuje, aby novej dani zo sladených nealkoholických nápojov nepodliehali sladené mliečne nápoje, jogurtové nápoje a nápoje na rastlinnej báze. Návrh ministerstva tiež vypúšťa zavedenie dane na koncentrované balené látky, ktoré majú charakter liečiva, a ktoré sa predávajú napríklad v lekárňach a rovnako, aby sa daň nevzťahovala na výživové doplnky, ako napríklad voľnopredajné šumivé vitamínové tablety, či proteínové nápoje s pridaným cukrom alebo sladidlami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kauza Katargate pokračuje


Opozícia tému spolitizovala

Ministerstvo financií už od začiatku legislatívneho procesu deklarovalo, že je otvorené konštruktívnym a odborným diskusiám a upozorňovalo, že v prípade relevantných návrhov je pripravené o nich hovoriť. Rovnako to zdôrazňoval aj minister financií SR Ladislav Kamenický. MF SR však naďalej odmieta zneužívanie tejto témy na politické účely a vopred upozorňuje na možné „privlastňovanie si“ výsledku rokovaní niektorými politickými stranami. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort financií viedol konštruktívny dialóg s predajcami sladených nápojov: V zákone zohľadní ich pripomienky

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: