eReport.sk
Jan Hřebejk zaspomínal na svoju mrtvú sestru, ktorú nepoznal, foto: profimedia

Režisér Jan Hřebejk o rodinnej tragédii. Sestra zomrela zbytočne!

Režisér Jan Hřebejk prezradil rodinnú tragédiu. Ukrutná smrť pod kolesami vlaku! Úspešný televízny a divadelný režisér svoju vlastnú sestru nikdy nepoznal. Zariadila to životná tragédia.

Jan Hřebejk (53) prehovoril o svojej sestre a smútku, ktorý je v jeho živote stále prítomný. Sestru Andulu (†7) prešiel vlak rok a pol predtým, ako sa narodil. Teraz popísal najhorší deň v živote jeho rodičov: „Pred päťdesiatimi piatimi rokmi zabil na viadukte vlak moju sestru Andulku. O rok neskôr som sa narodil ja, náhradník,“ napísal režisér bolestivé slová na sociálnej sieti. Andulka vtedy chodila do druhej triedy. „Keď som potom sedel na vyhlasovaní Oscarov, mal som ďakovnú reč pripravenú pre sestričku. Ale nevyhrali sme,” zaspomínal si na obdobie, kedy bol nominovaný za film Musíme si pomáhať.

Režisérova mama má pri spomienkach stále oči plné sĺz. Umelec opísal, ako sa nehoda stala: „Išla so spolužiakom k trati, vyliezli na násyp a akurát išiel vlak. Báli sa, že sa neudržia, tak ešte prebehli koľaje. Chlapec bol rýchlejší a našu Aničku odhodil ten tlak vzduchu. Nič na nej nebolo vidieť, žiadne zranenie, ale bola mŕtva,” opísal pre Lidové noviny.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Režisér Jan Hřebejk o rodinnej tragédii. Sestra zomrela zbytočne!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti