eReport.sk
Jozef Pročko z OĽANO počas rozhovoru pre denník Pravda.
Jozef Pročko z OĽANO počas rozhovoru pre denník Pravda. Zdroj: pravda.sk

Rezignovaný Pročko: Ak sa zajtra koalícia rozpadne, poviem si chvála pánu Bohu!

Vládny poslanec Jozef Pročko (OĽANO) sa ešte vo štvrtok (17.2.) rozhovoril o pomeroch v koalícii o niečo viac, ako možno sám chcel! Vyzerá to tak, že vo vzťahoch medzi koaličnými partnermi pravdepodobne nebude všetko v poriadku. Vyzerá to tak, že aj keď to medzi partnermi vo vláde stále iskrilo, teraz je to naozaj vážne. Pročkove vyhlásenie nasledovalo po neúspešnom hlasovaní o reforme súdnej mapy. So zjavne zlou náladou odchádzal z pléna aj Pročko, pričom pôsobil fakt značne rezignovane.

Poslanec si myslí, že súdnictvo na Slovensku je skorumpované a skorumpovaných sudcov „treba dať preč“. S tým, že reforma súdnej mapy neprešla síce spokojný nie je, no pozitívne sa nevyjadril ani na adresu ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí). „Trošku vyčítam aj pani Kolíkovej, že ona je v rokovaní neústretová a mala by počúvať aj svojich koaličných partnerov“, vyjadril sa poslanec pre denník Pravda.

Hovorí o rozpade koalície

Jeho slová o možnom rozpade koalície vyzneli porazenecky a rezignovane. „Keď sa zajtra koalícia rozpadne, tak ja si poviem, že chvála pánu Bohu a idem si robiť svoje veci,“ povedal sklamaný exkomik.

Pročko si je dobre vedomý, že konflikty v koalícii prispievajú k rastu preferencií opozičných strán: „Keď to má pokračovať tak, že Fico bude silnieť a smerohlas si tu bude robiť čo chce, tak ja v tom nechcem pokračovať.“

„Mám plakať, že sa to rozpadne?“

Pročko naviac pôsobil tak, že ho už prežitie koalície až tak príliš netrápi, pričom sa cíti bezradne a tiež bezmocne. „Čo mám robiť, mám plakať, že sa to rozpadne, keď niektorí pozerajú viac na seba ako na prospech Slovenska?,“ pýtal sa vo videu denníka Pravda Pročko.

Dokonca na rovinu hovorí, že sa hádzať o zem nebude: „Keď sa rozpadne, mne to nebude trhať žily a nebudem sa hádzať o zem.“

Related Posts

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  2. Robert Kaliňák, Robert Fico a Igor Melicher.
  3. Jozef Pročko (OĽaNO)
  4. Robert Fico (Smer-SD) počas mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) z funkcie 18. februára 2022 v Bratislave.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezignovaný Pročko: Ak sa zajtra koalícia rozpadne, poviem si chvála pánu Bohu!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti