eReport.sk
Koaličný trpaslík Za ľudí reaguje
Miriam Šuteková, ministerka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová (Za ľudí), poslanci NRSR Jana Žitňanská, Juraj Šeliga (obaja nezaradení) a Ján Mičovský, foto:tasr

Remišová verí v potenciál jej strany a vyzýva: Pravicové sily by mali vytvoriť jeden silný blok!


Remišová verí. Stredové, pravicové a konzervatívne sily by mali vytvoriť silný a jednotný blok založený na spoločných hodnotách, aby vo voľbách neprepadol ani jediný hlas voličov. V rozhovore pre TASR to skonštatovala vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. V takomto bloku vidí okrem Za ľudí aj strany, ako KDH či OĽANO. Otázku svojho prestupu do inej strany označila za absurdnú.

Remišová verí v potenciál jej strany

„Súčasná demokratická politická scéna potrebuje konsolidáciu. Stredové, pravicové, konzervatívne sily by mali vytvoriť silný a jednotný blok založený na spoločných hodnotách tak, aby neprepadol ani jediný hlas. V tomto bloku vidím okrem Za ľudí aj strany, ako KDH alebo OĽANO,“ podčiarkla Remišová. Podotkla, že konzervatívnu politiku aktuálne definujú extrémisti, populisti a bezhodnotové politické meňavky. „Ak odpočítame mafiánov, zlodejov, extrémistov a populistov, čo nám ostáva? Strany, ktoré sa zožierajú vo vzájomných, často osobných konfliktoch,“ dodala a poukázala na aktuálnu politickú situáciu.

Vyzvala na spájanie síl

Cieľom strany Za ľudí je podľa Remišovej presadzovať svoj program. Na margo znižujúcich sa preferencií uviedla, že tým prešla každá vládna strana a poukázala na krízy uplynulých dvoch rokov. Napriek tomu sa však podľa nej podarilo mnoho dobrých vecí. „Len v mojom rezorte sme zrealizovali najväčšiu reformu eurofondov v histórii Slovenska,“ uviedla a vyzdvihla aj reformy v iných oblastiach. „Verím v hodnoty tvrdej a poctivej práce, v rozumnú a rozvážnu politiku, ktorú my v strane Za ľudí robíme. A verím, že je dosť ľudí, ktorí tento typ politiky ocenia,“ povedala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, šéf strany Smer-SD počas novoročného prejavu.
  2. Zuzana Čaputová počas novoročného príhovoru.
  3. Už by aj stačilo!
  4. Eduard Heger počas novoročného prejavu, ktorý zverejnil na Silvestra.
  5. Taraba kritizuje podivný Matovičov úrad
  6. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

Moderná konzervatívna pravicová politika by podľa nej mala byť založená na pilieroch, ako silná ekonomika, priaznivé podnikateľské prostredie a znižovanie byrokracie, silný štát v oblasti bezpečnosti, a na fungujúcom právnom štáte a potláčaní korupcie či silnom sociálnom pilieri.

KAUZA GORILA

Čo sa týka projektu expremiéra Mikuláša Dzurindu, Remišová považuje za dôležité, aby sa pred jeho spustením definitívne vyšetrila a uzavrela kauza Gorila. Projekt je podľa nej postavený na strane Spolu, ktorú označila za liberálnu, a pripomenula spoločnú kandidátku s Progresívnym Slovenskom v parlamentných voľbách. „My sme stredopravá konzervatívna strana a spoluprácu chceme rozvíjať na spoločných hodnotách, ktoré nás spájajú. Nám dáva zmysel vytvoriť spoločný stredopravý konzervatívny blok Za ľudí, KDH a OĽANO,“ reagovala na otázku o prípadnej spolupráci.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová verí v potenciál jej strany a vyzýva: Pravicové sily by mali vytvoriť jeden silný blok!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: