eReport.sk
Robert Fico, šéf strany Smer-SD počas novoročného prejavu.
Robert Fico, šéf strany Smer-SD počas novoročného prejavu. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico v novoročnom prejave: TOTO sú hrubé klamstvá vládnej garnitúry! Bez zrnka pravdy

Fico v novoročnom prejave zaželal občanom na Nový rok len to najlepšie. „Vážení priatelia, úprimne Vám želám v roku 2023 len to najlepšie a blahoželám Vám k dnešnému významnému štátnemu sviatku. Sú však veci, na ktoré nemôžeme zabúdať ani v prvý deň roku …“ – vyhlásil šéf Smeru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Podpredseda Smer-SD Ladislav Kamenický počas tlačovky v apríli 2022.
  3. Fico už má toho dosť
  4. Eduard Heger a Volodymyr Zelendkyj

Slovensko nevyhnutne potrebuje zmenu, aby sa približovalo krajine, akú chceli budovať pri jej začiatku, 1. januára 1993. V príhovore na sociálnej sieti to zdôraznil predseda strany Smer-SD Robert Fico. Kritizoval v ňom súčasnú garnitúru, ktorá podľa neho neguje princípy, na ktorých malo samostatné Slovensko stáť.

„Oslabovanie sociálneho štátu je pre nás neprijateľné“

Zvýraznil v tejto súvislosti suverenitu krajiny, ale aj sociálny charakter štátu. „Ďalšie oslabovanie štandardu sociálneho štátu je pre nás neprijateľné,“ zdôraznil Fico s poukázaním na znižujúcu sa životnú úroveň a negatívny dosah zdražovania, voči ktorému podľa neho vláda neprijala adekvátne opatrenia.

VIDEO Robert Fico: Sú veci, na ktoré nemôžeme zabúdať ani v prvý deň roku

Zdroj: fb/robertficosk

Fico spomenul aj vraždu Kuciaka

Fico takisto mieni, že právny štát doteraz nebol konfrontovaný s toľkým množstvom nálezov o porušení ľudských práv. Zdôraznil tiež, že sa musia skončiť „klamstvá šírené vládnou propagandou o prepojení vraždy novinára Jána Kuciaka s vládnutím Smeru, rovnako tak klamstvá o miliardových rozkrádaniach“.

„Na tých hrubých klamstvách, na ktorých súčasná vládna garnitúra postavila svoje volebné víťazstvo v roku 2020, nie je ani zrnko pravdy,“ vyhlásil šéf Smeru. Poukázal pritom na to, že i orgány činné v trestnom konaní, v konaní ktorých vidí aj politickú objednávku, „nedokázali nič z týchto hrubých obvinení potvrdiť“.

Jediná cesta? Podľa Fica januárové referendum

Fico zároveň odmietol proklamácie o demokracii a demokratoch z úst svojich politických oponentov. Argumentuje, že práve tí, ktorí vehementne vyzývajú na ochranu demokracie, sa najviac boja najväčšieho výdobytku demokracie, referenda.

Práve prostredníctvom januárového referenda vidí Fico jedinú cestu, ako krajinu priblížiť k predčasným, demokratickým voľbám. „Áno, strana Smer-SD chce viesť opäť Slovensko, ale len na základe demokratických volieb a hlasu voličov,“ upozornil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico v novoročnom prejave: TOTO sú hrubé klamstvá vládnej garnitúry! Bez zrnka pravdy

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti