eReport.sk
Veronika Remišová Zdroj: tasr

Remišová kritizuje Žilinku! Vadí jej vylúčenie Lipšica a poukázanie na Ficovu prezumpciu neviny

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) reagovala na vyhlásenie generálneho prokurátora Maroša Žilinku k postupu v prípade žiadosti o väzbu expremiéra a opozičného lídra Roberta Fica. Snahu dostať Fica do väzby už potvrdil aj policajný prezident Štefan Hamran. Žilinka sa rozhodol vylúčiť Lipšica z celého prípadu a kompetenciu požiadať NR SR o Ficove vydanie vložiť do rúk Lipšicovmu zástupcovi. Žilinka zároveň upozornil verejnosť a to vrátane médií, že stále platí Ficova prezumpcia neviny. To sa však nepozdáva Remišovej.

„Žilinka vylúčil z Ficovho prípadu Lipšica, nezvyklým spôsobom vyzval k rešpektovaniu prezumpcie neviny Fica. Pán Žilinka má ale zas povinnosť zabezpečiť zákonné vyšetrovanie bez právnych kotrmelcov,“ napísala Remišová na sociálnej sieti.

V komentároch na sociálnej sieti však viacerí ľudia Remišovú upozorňujú, že vylúčenie Lipšica z prípadu je logické, keďže v ňom Lipšic figuruje ako poškodený a preto by bolo veľmi neobvyklé, ak by mohol z pozície prokurátora konať voči Ficovi. Prezumpcia neviny je na Slovensku taktiež niečím, čo je v rámci spravodlivé procesu bežne rešpektované.

Foto: Fb/veronikaremisova

„Špeciálny prokurátor je z dôvodu pochybnosti o jeho nezaujatosti vylúčený z konania a rozhodovania v tejto trestnej veci. Neodnímam trestnú vec Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky a poverujem prokurátora povereného výkonom funkcie zástupcu špeciálneho prokurátora, aby konal v mojom mene pri výkone pôsobnosti generálneho prokurátora Slovenskej republiky žiadať Národnú radu Slovenskej republiky o vydanie súhlasu na vzatie poslanca národnej rady do väzby. Dôrazne apelujem na politikov a médiá, aby boli pri svojich vyjadreniach a záveroch k trestnej veci bez znalosti spisu zdržanliví a aby rešpektovali prezumpciu neviny,“ vyjadril sa dnes na sociálnej sieti Žilinka.

Bude vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke šéf vládneho kabinetu Heger, po bokoch sú jeho ministri Matovič s Mikulcom (všetci OĽANO).
  2. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová kritizuje Žilinku! Vadí jej vylúčenie Lipšica a poukázanie na Ficovu prezumpciu neviny

Odoberať
Upozorniť na
guest
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti