eReport.sk
Pavel Nedvěd, foto:juventusofficial

Razia v sídle Juventusu pre účotvné podvody. Nedvěd odmieta obvinenia!

Pavel Nedvěd odmieta finančné machinácie a podpisy pochybných zmlúv v Juventuse Turín. Bývalý český futbalový reprezentant, ktorý už šesť rokov zastáva post viceprezidenta „Bianconeri“, čelí vyšetrovaniu v súvislosti s nedávnou raziou v sídle talianskeho klubu.

Talianska finančná polícia sa momentálne zaoberá účtovníctvom Juventusu. Nedvěd je v tíme účastníka Serie A pri príchode všetkých posíl, svojím podpisom potvrdzuje transfery. A práve pre prestupy za uplynulé tri roky je spoločne so šéfom klubu Andreom Agnellim a ďalšími štyrmi manažérmi v hľadáčiku polície. Klub mal podľa úradov manipulovať s hodnotou hráčov, aby vylepšil svoj kapitál a tým aj hodnotu akcií na burze.

Napríklad pri vlaňajšej výmene s Barcelonou „Juve“ získal stredopoliara Arthura Mela a Katalánci zasa Miralema Pjaniča, obaja prichádzali za 30 miliónov eur, pri výmene však mal Juventus podľa obvinení oboch hráčov naceniť na dvojnásobok a klubu sa tak vo výsledku fiktívne zdvihol kapitál. Podľa polície to klub urobil opakovane.

Talianske médiá špekulujú, že Juventus Nedvěda ako muža bez ekonomického vzdelania do prestupových machinácií zámerne nastrčil. Práve jeho podpis figuruje pod zmanipulovanými faktúrami. Pre nezrovnalosti v účtovníctve jemu aj ďalším obvineným hrozí väzenie a Juventusu zostup do druhej ligy, uviedol portál iSport.cz.

Držiteľ Zlatej lopty z roku 2003 obvinenia odmieta. „Máme nejaké problémy, to však každý rok,“ povedal Nedvěd pre server Dazn.com. „Občas ste hore a potom sa niečo pokazí, inokedy ste zasa v kríze a potom príde niečo pozitívne. V kancelárii Juventusu som už 11 rokov a za ten čas som sa stretol s rôznymi problémami. Vždy sme ich ale všetky vyriešili.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Razia v sídle Juventusu pre účotvné podvody. Nedvěd odmieta obvinenia!

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti