eReport.sk
Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Raši sa ostro obul do Remišovej: Na MIRRI je to čisté rodinkárstvo a klientelizmus!


Raši sa ostro obul do Remišovej. Na typický prípad klientelizmu a rodinkárstva u Veroniky Remišovej dnes upozornil podpredseda strany HLAS a poslanec NR SR Richard Raši.

Raši sa ostro obul do Remišovej

„Keď raz budú publikované príučky klientelizmu, toto si zaslúži prvú stranu,“ povedal Raši a pripomenul, že v minulosti na klientelistické podozrenia Remišová upozorňovala a dnes ich sama kryje. Zároveň popísal prípad, kde zamestnanec rezortu pripravil štúdiu uskutočniteľnosti a firma jeho matky, v ktorej on vystupuje ako expert, sa podieľa na subdodávke sumou približne 500 000 eur.

Pri projekte „Manažment údajov vo verejnej správe – MetaIS konsolidácia štúdiu uskutočniteľnosti pripravovali aj dnešní zamestnanci ministerstva Pavol Rybár a Jozef Stanko. Verejné obstarávanie koncom minulého roka vyhrala spoločnosť ISDD plus, s.r.o., so sumou 2,6 milióna eur s DPH. Táto spoločnosť uviedla aj oficiálnych subdodávateľov. A jedným z hlavných subdodávateľov tohto projektu je aj spoločnosť ITACON, s.r.o., ktorá je vo vlastníctve Terézie Rybárovej, ktorá má byť matkou Pavla Rybára. Táto spoločnosť sa podieľa na 2,6 miliónovej zákazke 20 percentami, čiže sumou viac ako pol milióna eur. A hádajte, kto je za spoločnosť ITACON, s.r.o. pracuje na tejto subdodávke. Istý Pavol Rybár a Jozef Stanko, len už nepoužívajú e-mailovú adresu s koncovkou mirri.gov.sk, ale itacon.sk, popísal Raši.

Rodinkárstvo a klientelizmus

Podľa neho to nie je jediný príklad. Zmluvu na približne 80 000 eur so spoločnosťou ITACON má aj štátna firma Slovensko IT. Jej obsah sú analytické služby pri návrhu softvérov na digitalizáciu verejnej správy. Čiže niečo, čo robí pán Rybár pre MIRRI, ako štátny zamestnanec , robí ako zamestnanec spoločnosti ITACON pre Slovensko IT za 80 000 eur. A v zmluve je dokonca uvedený ako kontaktná osoba za ITACON a junior expert s hodinovou sadzbou 420 eur. Raši tiež upozornil, že štátna IT spoločnosť Slovensko IT vznikla preto, aby si štát robil informatizáciu vo vlastnej réžii.

Zdroj: Fb/hlassd

Bývalý poradca podpredsedov vlády P. Pellegriniho a R. Rašiho Martin Dorčák na tlačovej konferencii tiež upozornil na projekt Digitálny žiak, pri ktorom dostane viac ako 150 000 žiakov poukážky na výpočtovú techniku v hodnote 350 eur. Upozornil, že tento 65-miliónový europrojekt nielenže nemá štúdiu uskutočniteľnosti, neposudzoval ho útvar hodnoty za peniaze, ale nemá ani test štátnej pomoci a už tobôž neprešiel verejným vypočutím, ako všetky projekty počas pôsobenia R. Rašiho a P. Pellegriniho na úrade.

Remišová nebude splácať dlh

Zároveň M. Dorčák vyslovil podozrenie, či projektom nebude ministerka Remišová splácať stranícky dlh, keďže jej veritelia – Peter Zálešák a Ján Tomáš majú jeden z najväčších elektrodomov na Slovensku, ktorý tiež bude prijímať poukážky na počítače. Zároveň vyzval Remišovú, aby transparentne zverejnila, ako pôžičku spláca, pretože iba tak môže podozrenia vyvrátiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pomocná ruka od Matoviča
  2. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  3. OĽANO a Demokrati sú odrazom biedy
  4. Môže ho to stáť parlament

Dorčák tiež upozornil na nákupy luxusného nábytku na Remišovej ministerstve. Remišová na ministerstvo kúpila ručne vyrobený nemecký konferenčný stôl za 14000 eur a taliansku sedačku za 8151 eur. V čase, keď ľudia obracajú každé euro, sú takéto nákupy vyslovene nemorálne, upozornila strana HLAS.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Raši sa ostro obul do Remišovej: Na MIRRI je to čisté rodinkárstvo a klientelizmus!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne