eReport.sk
Branislav Gröhling, foto: tasr

Rada vysokých škôl odmieta návrh novely vysokoškolského zákona: TOTO odkazuje Gröhlingovi!

Rada vysokých škôl (RVŠ) SR zásadne odmieta predložený návrh novely zákona o vysokých školách (VŠ) a žiada ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) o jeho stiahnutie z medzirezortného pripomienkového konania (MPK). Vyplýva z uznesenia zo zasadnutia pléna RVŠ, o ktorom informovala za RVŠ Lucia Sebechlebská.

Návrh zákona nerieši podporu kvality vysokoškolského vzdelávania

Návrh novely vysokoškolského zákona je podľa RVŠ “založený na výraznom obmedzení samosprávy a autonómie vysokých škôl a ich fakúlt, nerieši podporu kvality vysokoškolského vzdelávania a ani významný odlev mladých ľudí za vysokoškolským štúdiom do zahraničia.” Zároveň sa RVŠ ohradzuje voči dezinformáciám a účelovému vytváraniu negatívneho obrazu VŠ vo verejnosti.

Pochop po 32 rokoch

Akademické obce VŠ a verejnosť vyzýva RVŠ na podporu a propagáciu petície za zachovanie akademickej samosprávy na VŠ a rovnako aj protestných akcií vrátane zodpovedného pochodu za slobodné univerzity. Pochod je naplánovaný na utorok 16. novembra v Bratislave. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v utorok (9. 11.) uviedlo, že je v súvislosti s návrhom novely zákona o VŠ otvorené diskusii a uvíta akékoľvek návrhy a pripomienky k zákonu, ktorý sa momentálne nachádza v MPK.

Viac z politiky:

  1. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
  2. Študenti pred protestným pochodom za slobodné vysoké školy v Bratislave 10. novembra 2021.

Návrh zákona podľa ministerstva školstva vychádza aj z relevantných zahraničných analýz, štúdií a porovnaní, z ktorých vyplýva, že slovenské vysoké školy nevyhnutne potrebujú reformu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rada vysokých škôl odmieta návrh novely vysokoškolského zákona: TOTO odkazuje Gröhlingovi!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti