eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin v stredu obvinil západné spravodajské služby z toho, že Ukrajine pomohli zosnovať "teroristické útoky" v Rusku.
Rusko umiestnilo v Bielorusku raketové komplexy Iskander. Podľa prezidenta Putina tým neporušili žiadnu dohodu. Foto:tasr/afp

Putinove obvinenia na adresu Západu: Stoja za teroristickými útokmi v Rusku

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu obvinil západné spravodajské služby z toho, že Ukrajine pomohli zosnovať „teroristické útoky“ v Rusku. TASR informuje na základe správ agentúr AP a AFP.

Putin svoje vyjadrenie predniesol počas zasadnutia Rady bezpečnosti Ruskej federácie, ktoré bolo zamerané na úsilie o posilnenie kontroly nad štyrmi ukrajinskými oblasťami, ktorých časti Moskva vlani v septembri nelegálne anektovala.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  2. Putin tlačí na vládu
  3. Ruská ombudsmanka pre práva detí Marija Ľvovová-Belovová
  4. Podporuje ukrajinskú protiofenzívu
  5. Bývalý americký prezident Bill Clinton uviedol, že cíti podiel na osude Ukrajiny, ktorá už vyše roka čelí ruskej agresii.

„Existujú dôvody domnievať sa, že do prípravy sabotážnych a teroristických útokov bol zapojený potenciál tretích krajín, západných spravodajských služieb,“ povedal šéf Kremľa bez predloženia dôkazov či konkrétnych informácií.

Chce plne integrovať anektované oblasti

Putin poznamenal, že „neonacisti a ich komplici“, čím podľa AFP narážal na Ukrajincov, sú aktívni v Rusku a tiež na anektovaných územiach vrátane Záporožskej a Chersonskej oblasti. Putin apeloval na posilnenie úsilia plne integrovať anektované oblasti do Ruskej federácie a tiež na zaistenie ochrany ich obyvateľov pred ukrajinskými útokmi.

Hovorca americkej Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby v stredu v reakcii podľa americkej televízie CNN povedal, že Spojené štáty Ukrajincom neumožňujú ani ich nepovzbudzujú k tomu, aby zasahovali ciele mimo územia Ukrajiny.

Zabili ruského blogera

Putinove obvinenia prichádzajú niekoľko dní po tom, čo bol pri výbuchu v Petrohrade v nedeľu zabitý ruský provojnový bloger Vladlen Tatarskij. Ruský Národný protiteroristický výbor (NAK) v pondelok obvinil z plánovania útoku ukrajinské tajné služby a agentov spojených s väzneným opozičným lídrom Alexejom Navaľným.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová v stredu uviedla, že smrť Tatarského bude „jednou z tém na diskusiu“ v Bezpečnostnej rade OSN, kde sa Moskva od apríla ujala rotujúceho predsedníctva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putinove obvinenia na adresu Západu: Stoja za teroristickými útokmi v Rusku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne