eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr

Putinov mimoriadny príhovor sfalšovali! Kremeľ hlási: Napadli nás hackeri!

Putinov mimoriadny príhovor sfalšovali! Kremeľ v pondelok uviedol, že niekoľko ruských rozhlasovaných staníc napadli hackeri a odvysielali falošný príhovor prezidenta Vladimira Putina. V ňom ohlásil prienik ukrajinských síl do troch ruských regiónov hraničiacich s Ukrajinou a núdzové opatrenia.

Putinov mimoriadny príhovor sfalšovali

Vo falošnom Putinovom príhovore zaznelo, že „ukrajinské jednotky po zuby vyzbrojené Severoatlantickou alianciou a so súhlasom a podporou Washingtonu napadli Kurskú, Belgorodskú, Briansku oblasť“. Príhovor je naďalej prístupný na sociálnych sieťach.

Práca hackerov

Hlas, ktorý sa podobal Putinovmu, tiež oznámil vyhlásenie stanného práva, všeobecnú mobilizáciu a evakuáciu civilistov z týchto troch administratívnych celkov. „Bol to rozhodne hackerský útok,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorého citovala ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke rakety, ktoré odpaľuje ruská armáda z ruskej Belgorodskej oblasti v Charkave na severovýchode Ukrajiny v nedeľu 4. júna 2023. FOTO TASR/AP
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová
  3. Súd EÚ rozhodol

Deepfake

Úrady v Belgorodskej oblasti uviedli, že išlo o deepfake s cieľom „zasiať paniku medzi obyvateľov“. Predstavitelia susednej Voronežskej oblasti tiež upozornili svojich obyvateľov na možné hackerské útoky na rozhlasové stanice. Rozhlasová stanice MIR označila hackerský útok za provokáciu a spresnila, že trval zhruba 40 minút.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putinov mimoriadny príhovor sfalšovali! Kremeľ hlási: Napadli nás hackeri!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php