eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin vyzval Kirgizsko a Tadžikistan: Nestupňujte pohraničný konflikt!

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval s lídrami Kirgizska a Tadžikistanu po ozbrojených zrážkach na hranici oboch stredoázijských krajín. Vyzval ich, aby zamedzili ďalšej eskalácii, oznámil v nedeľu Kremeľ. TASR informácie prevzala z agentúr AFP a Reuters.

„Vladimir Putin vyzval (obe) strany, aby zabránili ďalšej eskalácii a podnikli kroky na čo najskoršie vyriešenie situácie výlučne mierovými, politickými a diplomatickými prostriedkami,“

uviedol Kremeľ vo vyhlásení.

Ruský líder podľa oznámenia tiež potvrdil, že Moskva je pripravená poskytnúť podporu na zaistenie stability v oblasti kirgizsko-tadžických hraníc.

Kirgizské ministerstvo zdravotníctva v nedeľu informovalo, že počet obetí pohraničných zrážok sa v tejto krajine zvýšil na najmenej 36, pričom ďalších 129 ľudí utrpelo zranenia. Tadžická vláda predtým uviedla, že medzi obeťami konfliktu sú civilisti, presné počty však neposkytla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. Káčer o ľudských právach
  3. Scholzov odkaz
  4. KĽDR je podľa Bidena

Bojujúce strany sa v piatok dohodli na prímerí. Prezidenti Tadžikistanu a Kirgizska Emomali Rachmon a Sadyr Žaparov sa následne stretli na summite v Uzbekistane. Len niekoľko hodín neskôr sa však obe republiky začali opätovne obviňovať z obnovenia paľby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin vyzval Kirgizsko a Tadžikistan: Nestupňujte pohraničný konflikt!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti