eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Putin: Použijeme všetky dostupné prostriedky

Použijeme všetky dostupné prostriedky. Ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásil, že jeho krajina bude brániť svoje záujmy všetkými dostupnými prostriedkami. Oznámil tiež, že polovicu Rusov povolaných do vojenskej služby v septembri nasadili na Ukrajine.      

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nie je zločin ako zločin?
  2. Vladimir Putin
  3. Z mierotvorcu burcovateľ?
  4. Ruský prezident Vladimir Putin sleduje vojenské cvičenie Vostok 2022 (Východ 2022) pri Vladivostoku 6. septembra 2022.

Putin to povedal na výročnom zasadnutí prezidentskej rady pre ľudské práva, poradného orgánu Kremľa. Vo vystúpení vysielanom v televízii tvrdil, že západné ľudskoprávne organizácie vnímajú Rusko ako „druhoradú krajinu, ktorá nemá právo existovať“.

Budeme zápasiť

Rusko podľa neho môže reagovať len tak, že bude zápasiť za svoje národné záujmy. „Budeme to robiť rôznymi spôsobmi a prostriedkami. V prvom rade sa zameriame na mierové prostriedky, ale ak nám nič iné nezostane, budeme sa brániť všetkými dostupnými prostriedkami,“ citoval ho Reuters.

Putin reagoval na obvinenia

Putin reagoval na vyjadrenie člena zmienenej rady, podľa ktorého ukrajinské sily ostreľujú obytné oblasti Ruskom kontrolovanej Doneckej oblasti.  Šéf Kremľa tiež povedal, že v „oblasti operácií“ sa nachádza 150.000 z celkovo 300.000 mobilizovaných „obrancov vlasti“, z ktorých približne 77.000 je priradených k bojovým jednotkám.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin: Použijeme všetky dostupné prostriedky

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti