eReport.sk
Pellegrini garantom suverénneho Slovenska
Predseda NR SR Peter Pellegrini, foto:tasr

Pellegrini avizuje zákonný postup pri zverejňovaní novely Trestného zákona


Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) bude pri zverejňovaní novely Trestného zákona v Zbierke zákonov postupovať v zmysle zákona. V reakcii na výzvy opozície to pre TASR uviedla Pellegriniho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Opozičné strany počas dňa apelovali na predsedu parlamentu aj na ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD), aby nezdržiavali zverejnenie novely v Zbierke zákonov. Hovoria o snahe vládnej koalície zabrániť Ústavnému súdu (ÚS) SR rozhodnúť o podaniach v súvislosti s novelou predtým, ako nadobudne účinnosť.

Parlament prijal novelu ešte 8. februára

Ráta so zrušením Úradu špeciálnej prokuratúry, skrátením premlčacích lehôt aj s úpravou trestných sadzieb a hraníc škody pri majetkovej trestnej činnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anka-Zitna-Lucaiova
  2. Premiér Robert Fico (Smer-SD)
  3. Ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD)
  4. Členovia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) sa pripoja k celoeurópskym protestom farmárov, poľnohospodárov a potravinárov.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová už novelu napadla na ÚS

Je presvedčená, že kombinácia zmien v novele je rezignovaním štátu na ochranu bezpečnosti svojich občanov, ochranu ich základných práv a slobôd, ako aj na pozitívny záväzok štátu efektívne vymáhať spravodlivosť a znamená silný odklon od ochrany princípov právneho štátu. Na ÚS sa obrátili aj opoziční poslanci.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini avizuje zákonný postup pri zverejňovaní novely Trestného zákona

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: