tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: tasr

Putin kašle na sankcie: Rusko si nájde nových zákazníkov pre svoje energetické suroviny

Rusko bude na alternatívnych trhoch hľadať nových zákazníkov pre vývoz svojho uhlia, ropy a plynu, uviedol v stredu ruský prezident Vladimir Putin v súvislosti s rozsiahlymi sankciami uvalenými na Moskvu pre jej inváziu na Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

„Máme všetky potrebné zdroje a príležitosti na to, aby sme rýchlo našli alternatívne riešenia,“ povedal Putin počas verejného zasadnutia o rozvoji severných častí Ruskej federácie.

„Pokiaľ ide o ruskú ropu, plyn a uhlie, môžeme zvýšiť ich spotrebu na domácom trhu… a tiež zvýšiť dodávky energetických surovín do častí sveta, ktoré ich naozaj potrebujú,“ dodal Putin.

Spojené štáty v rámci svojho sankčného balíka voči Kremľu zakázali dovoz ropy či plynu z Ruska, zatiaľ čo EÚ a Japonsko uvalili embargo na uhlie. Viaceré krajiny eurobloku odmietajú náhle odpojenie sa od ruských plynovodov, pretože cez ne prúdi 40 percent jeho ročnej spotreby, pripomína AFP.

Česká republika avizovala v utorok, že sa bude počas svojho predsedníctva v Rade Európskej únie snažiť o zastavenie dovozu ropy z Ruska a o minimalizáciu vzťahov s Moskvou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin kašle na sankcie: Rusko si nájde nových zákazníkov pre svoje energetické suroviny

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku