eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) sa rozpráva s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v jeho rezidencii v ruskom meste Strelná pri Petrohrade 29. decembra 2021.
Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko v Petrohrade 29. decembra 2021. Foto: tasr/ap

Putin a Lukašenko sa dohodli: Majú spoločné vojenské podniky, dajú si spoločné vojenské cvičenia!

Rusko a Bielorusko uskutočnia vo februári alebo marci spoločné vojenské cvičenia. Dohodli sa na tom najvyšší predstavitelia oboch štátov Vladimir Putin a Alexandr Lukašenko na stredajšom stretnutí v Petrohrade.

Ruské a bieloruské stíhačky v stredu spoločne zabezpečovali ochranu bieloruského vzdušného priestoru. Lukašenko v novembri vyhlásil, že Bielorusko by bolo ochotné umožniť Rusku rozmiestniť na svojom území jadrové zbrane.

Putin a Lukašenko sa v stredu tiež dohodli na pokračovaní spolupráce v leteckom priemysle. “Máme spoločné civilné a vojenské podniky, v tejto oblasti môžeme výrazne spolupracovať,” citovala Lukašenka agentúra TASS. V Bielorusku sú dva letecké podniky: Minský závod civilného letectva a Letecké opravovne v meste Baranavičy.

Agentúra AP pri tejto príležitosti poukázala na zvyšovanie ruskej vojenskej prítomnosti na hraniciach s Ukrajinou, čo zo strany Kyjeva a západných krajín vyvoláva obavy z možnej ruskej invázie. Moskva takýto úmysel popiera a požaduje právne záväzné záruky, že Ukrajina sa nestane členom NATO a Aliancia tam nerozmiestni zbrane.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin a Joe Biden počas stretnutia v Ženeve v júni 2021.
  2. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin a Lukašenko sa dohodli: Majú spoločné vojenské podniky, dajú si spoločné vojenské cvičenia!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti