eReport.sk
Ohňostroje a zábava!
Pohľad na ohňostroj počas novoročných osláv 1. januára 2023 v Bratislave. Foto: tasr

VIDEO Ohňostroje a zábava! Takýto bol Silvester v Bratislave a v Košiciach

Ohňostroje a zábava! Nový rok 2023 v Bratislave privítal trinásť minút trvajúci ohňostroj nad Bratislavským hradom. Bol súčasťou osláv 30. výročia vzniku Slovenskej republiky. Z Bratislavského hradu ho odpálili presne o polnoci. Silvestrovské oslavy sa konali aj v centre Košíc na Hlavnej ulici. A takisto nechýbal ohňostroj.

Bratislavčania nový rok vítali v centre mesta na Hviezdoslavovom námestí.

VIDEO Ľudia v Bratislave oslavujú príchod Nového roka

Záverečné minúty roka 2022 odrátavali spoločne s nadrozmernou svetelnou časomierou. Pred polnocou s koncoročným príhovorom vystúpil primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

VIDEO Novoročný ohňostroj v Bratislave

Silvestrovská zábava na Hviezdoslavovom námestí trvala asi do 2.00 h. Na bezpečnosť dohliadali posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spoločne so zdravotníkmi.

Rozlúčka so starým rokom v druhom najväčšom meste sa začala o 10.00 h v Historickej radnici Detským Silvestrom s tradičnou detskou diskotékou, Ujom Ľubom či UsmievAnkou. Program na Hlavnej ulici pri Immaculate sa začal o 19.00 h.

Hlavný silvestrovský program sa v Košiciach nesol v duchu revivalových kapiel, ktoré zahrali najväčšie hity. Ľudia s nimi spievali legendárne songy od skupiny Abba, Queen, spevákov Mekyho Žbirku či Michala Davida. Nechýbala ani dídžejská šou a polnočný ohňostroj.

VIDEO Silvestrovské oslavy v Košiciach

„Na kompletnú organizáciu Košických rozprávkových Vianoc a silvestrovských osláv bolo z rozpočtu referátu kultúry Magistrátu mesta Košice vyčlenených spolu 55.000 eur,“ doplnil hovorca.

VIDEO Novoročný ohňostroj v Košiciach

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ohňostroje a zábava! Takýto bol Silvester v Bratislave a v Košiciach

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti