eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

„Prúser“ s rekordným počtom hospitalizovaných komentovali analytici. Toto Slovensko bez hanby pustí do sveta!

Cez víkend šokovala verejnosť správa, podľa ktorej malo v sobotu (6. novembra) dôjsť k rekordnému počtu hospitalizácii na úrovni 454 pacientov s ochorením COVID-19. V tom čase sa už však ozýval analytik Ivan Bošňák, že to zrejme nebude úplne s kostolným poriadkom.

„Viete, ktorý parameter je v pandémii najdôležitejší? Je to počet hospitalizovaných. A Slovensko v 21. storočí bez hanby, na šupu pustí do sveta, že narástol počet hospitalizovaných o 450 za 1 deň. A zrovna v sobotu, keď sa málo prijíma a málo prepúšťa. Minule sme poslali 24 mega Evri do psej matere a vraj to také štyri tety v Pezinku. Teraz v Nových Zámkoch hospitalizovali 400 pacientov za noc. Takto. To číslo hospitalizovaných v Nových Zámkoch opravia, tých 24 mega oželieme, to aj lotéria toľko stála, chýbať budú, ale veď sa miliardy kradli, tak čo…Problém je, že nikoho nenapadlo sa na ten nezmysel pozrieť,“ lamentovali analytici zo zoskupenia Dáta bez pátosu.

– Foto: korona.gov.sk

Podľa nich je však najhoršie, že štátny úrad NCZI so 400 zamestnancami a rozpočtom 25 miliónov nemá nikoho, kto by dáta overoval, aby sa nestávali takéto problémy. „Oni ani riaditeľa nemajú natrvalo a tak hľadajú. Ale niektorých dobrých kandidátov nepustili do II. kola. Lebo nevedeli anglicky. Do psej matere. My potrebujeme každému štátnemu úradníkovi na Slovensku potiahnuť stoličku spod “r i t i” a vybrať tam nového zvonka. A to bude len začiatok,“ rozčuľovali sa.

Čítajte viac:

  1. Zdravotník v ochrannom oblečení na infekčnej klinike, v ktorej je hospitalizovaný pacient s novým koronavírusom, 25. februára 2020 v Zehrabe.
  2. Na ilustračnej snímke areál nemocnice v Krompachoch.

Nemocnica Nové Zámky v nedeľu poobede priznala, že pri nahlasovaní údajov spravila chybu. „Ospravedlňujeme sa za spôsobené nedorozumenie. Pri sobotňajšom nahlasovaní údajov do Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) prišlo k chybe. V hlásení bol zaslaný nesprávny údaj v počte hospitalizovaných,” informoval hovorca nemocnice Ján Baček. Nemocnica uviedla, že má obsadených 468 lôžok, deň pred tým to bolo iba 18. V nedeľu ich malo byť nakoniec 65.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Prúser“ s rekordným počtom hospitalizovaných komentovali analytici. Toto Slovensko bez hanby pustí do sveta!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti