eReport.sk
Majú strach zo Smeru?
Michal Šimečka a predstavitelia Progresívneho Slovenska. Foto: tasr

Progresívne Slovensko vyzýva vládu: Okamžite napravte všetky svoje chyby!


Hnutie Progresívne Slovensko (PS) ponúka vláde možnosť schváliť na stredajšom rokovaní návrh legislatívnej úpravy, ktorá by ponechala pôvodnú 20-ročnú lehotu premlčania pri znásilnení a ďalších závažných násilných trestných činoch. Návrh novely Trestného zákona odovzdali zástupkyne PS ešte pred rokovaním exekutívy v podateľni Úradu vlády SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vyjadrenie Maroša Žilinku
  2. Politizácia trestného práva
  3. Šimečka je klamár

Vláda pochybila

„Vláda môže napraviť pochybenie koalície pri skrátení premlčacích lehôt jednoducho tým, že si náš návrh osvojí, schváli ho a posunie na skrátené legislatívne konanie do parlamentu,“ uviedla Zuzana Števulová z PS. Ako dodala, k návrhu pripojila opozičná strana aj dôvodovú správu.

Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková spresnila, že návrh rieši zachovanie pôvodnej premlčacej doby v prípade trestných činov úkladnej vraždy, vraždy, zabitia, ublíženia na zdraví, znásilnenia, sexuálneho násilia, sexuálneho zneužívania a obchodovania s ľuďmi.

Návrh progresívcov

„Náš návrh ochráni 20-ročnú premlčaciu dobu aj v prípade, ak by samotná novela Trestného zákona nadobudla účinnosť 15. marca,“ zdôraznila Plaváková.

Poslankyňa Beáta Jurík vládnu koalíciu vyzvala, aby prestala prehadzovať zodpovednosť na prezidentku Zuzanu Čaputovú.

„Je to nielen cynické, ale aj slabošské,“ zdôraznila, narážajúc na výzvy koalície navrhnúť zmeny pri vete zákona. Pripomenula ďalej, že aj viacerí predstavitelia koalície vyjadrili záujem pozmeniť prijaté trestného zákona pri premlčacích lehotách.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívne Slovensko vyzýva vládu: Okamžite napravte všetky svoje chyby!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: