eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok ukázal poslancom v parlamente Remišovej pexeso. Zdroj: Screenshot video FB / Matúš Šutaj Eštok.

VIDEO Milé Progresívne Slovensko, ste úplne a totálne zmatovičoveli, okomentoval progresívcov Šutaj Eštok

Fico do basy! Aj toto je jeden z live motívov protestov Slovákov v týchto dňoch. Protestujúci doslova hnaní opozíciou by však do basy zatvárali aj ďalších, ktorí sa opozícii nepáčia. Lenže za čo? Veď Matovič a spol. viac ako tri roky doslova poľovali po „zlodejoch“ a „mafinánoch“ zo Smeru-SD, ale za mrežami ako odsúdený neskončil žiadny z nich. A toho nenávideného Fica ani z ničoho neobvinili. Opozícii je to ale jedno, lebo jej úloha je jasná – povaliť demokraticky zvolenú vládu a zavďačiť sa tak svojím zahraničným mecenášom, ktorí chcú rozhodovať o živote a osudoch Slovákov.

Krvavé oči a pokrivený zákon

Ak tu niekto kriví či krivil spravodlivosť, tak to bol viac ako tri roky v prvom rade Igor Matovič a tí, ktorí jeho besnenie v parlamente podporovali. Svoje by o tom určite vedela porozprávať aj „pexesová kráľovná“ Veronika Remišová, ale aj ďalší, ktorí mali doslova krvavé ústa. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok to vo svojom vystúpení v Národnej rade SR pri prerokovávaní novely Trestného zákona opozícii aj poriadne „vysvetlil“ a pripomenul jej veci, ktoré sa jej poslancom určite ľahko nepočúvali.

Ostatne, zo statusu a zostrihu videa, ktoré zverejnil na svojom profile, sa Slováci dozvedia veľa z toho, na čo mnohí možno už aj „zabudli“. Ak sa opozícia nehanbí, že sa tu roky krivila spravodlivosť, tak by podľa Šutaja Eštoka mala začať.

Kde bola dnešná opozícia a predošlá vláda, keď sa verejne prezentovalo „Remišovej pexeso“, keď si Matovič dával statusy, kto pôjde sedieť a chválil sa prvým skalpom?

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra a podpredseda strany Hlas-SD

„Ak sa niekto rozhodne kriviť zákon a kriminalizovať ľudí len na základe krvavých očí, nemá to nič spoločné so spravodlivosťou. Je to bohapustá politická pomsta, ktorá však už skončila. To by si mali konečne uvedomiť aj krikľúni v parlamente a nechať konať inštitúcie zodpovedné za vykonávanie spravodlivosti,“ konštatuje hneď v úvode statusu nekompromisne šéf rezortu vnútra.

„Kde bola dnešná opozícia a predošlá vláda, keď sa verejne prezentovalo „Remišovej pexeso“, keď si Matovič dával statusy, kto pôjde sedieť a chválil sa prvým skalpom?“ Pýta sa Šutaj Eštok. „Na námestiach burcujú dav a vykrikujú, kto má skončiť v base. Veď sme právny štát, na to asi opozícia zabúda, keď sa pasuje do roly vyšetrovateľov či sudcov,“ prízvukuje minister.

Spravodlivosť podľa Lipšica a Matoviča

„Všetci sa nechali chytiť do Matovičovej pasce, najväčšieho zla v slovenskej politike a správajú sa presne ako on, hoci sa voči nemu vyhraňujú. Keď sú takí féroví, ako sa prezentujú, mali sa predsa ozývať aj posledné tri roky, keď Matovič s Lipšicom zatvárali nevinných ľudí do väzenia. Prečo sa tak nebili za tresty pre korupčníkov a zločincov, ako je Beňa či Makó?“ kladie závažnú otázku Šutaj Eštok a dodáva, že prvý má dohodu o vine a treste a namiesto doživotia vyviazol s podmienkou, Makó si z hroziacich 25 rokov polepšil a čaká na dohodu o vine a treste, hoci mal spreneveriť niekoľko miliónov eur. „Toto je tá spravodlivosť podľa Lipšica a Matoviča. Účelová a len pre toho, komu sa to podľa nich hodí,“ prízvukuje minister vnútra.

Prečo sa tak nebili za tresty pre korupčníkov a zločincov, ako je Beňa či Makó?

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra a podpredseda strany Hlas-SD

Zákon podľa Šutaja Eštoka ale bude platiť pre všetkých rovnako. Na Slovensku totiž budú o vine a treste rozhodovať súdy a nie krvavé oči gaunerov z predošlej vlády. „Milé Progresívne Slovensko, ste úplne a totálne zmatovičoveli, pretože toto, čo robíte, je buď vedomá, alebo nevedomá obhajoba toho, čo sa tu 3,5 roka dialo v oblasti právneho štátu,“ pripomenul v rozprave poslancom Národnej rady SR z radov Progresívneho Slovenska minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). „Toho, ako tu bol právny štát zdevastovaný ľuďmi, za ktorými vy dnes stojíte,“ zdupľoval šéf rezortu vnútra a dodal, že to bola aj napríklad strana SaS, ktorá dva roky kryla chrbát Igorovi Matovičovi.

Za Matoviča boli progresívci ticho

„Vtedy ste boli ticho a nevykrikovali ste. Progresívne Slovensko čušalo ako voš pod chrastou a dnes idete obhajovať to, čo sa tu 3,5 roka dialo. Preto ste zmatovičoveli, lebo ste jeho hlásnou trúbou a obhajujete všetky zverstvá, ktoré tu Igor Matovič za to obdobie urobil,“ prízvukuje Matúš Šutaj Eštok. „Ukazoval na opozíciu a hovoril: „Tíško seďte, šúchajte nožičkami a čakajte, kedy pre vás príde NAKA.“ Kde ste vtedy boli aj s protestami, keď to Matovič odkazoval poslancom?  Kde ste boli, keď sa tu robilo Remišovej pexeso? Vtedy ste boli kde keď zomrel vo väzbe, generál Lučanský?“ pýta sa nekompromisne minister vnútra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok
  2. Prvým signatárom výzvy je Kuciakov otec
  3. Nebude nám opozícia určovať tempo
  4. Na snímke zľava minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) a podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS)

Vy ste vyšetrovatelia, prokurátori, alebo sudcovia či nebodaj kati? O tom majú byť tie protesty, že idete dávať do basy niekoho vy? Toto sa z vás stalo. Padli ste do pasce toho najväčšieho gaunera v politike, do jeho najväčšieho zla. Ste všetci rovnakí, ktorí tu v parlamente sedíte,“ poukazuje Šutaj Eštok a progresívcom a celej opozícii ešte raz pripomína meno Igor Matovič. Minister vnútra opozícii pripomenul, že u nás má platiť prezumpcia neviny a nikto nemá ísť pred súd preto, aby očistil svoje meno, ale preto, aby súd na základe dôkazov a faktov dokázal človeku jeho vinu.

Progresívna stredoveká inkvizícia

„Možno sa v stredoveku niečo podobné dialo, vtedy tá bosorka mala dokázať, či je, alebo nie je bosorka. A obdobné tu odznelo z týchto lavíc z úst vás progresívcov. O tom, aby politicky exponované osoby chodili na súd dokazovať svoju nevinu. To ste kde videli? V ktorom štáte? V stredoveku za obdobia inkvizície áno, tak to vtedy bolo, ale v modernej demokracii to funguje ináč,“ rozohnil sa Šutaj Eštok a dodal, že ak v tej inkvizícii chcú progresívci pokračovať, potom by to mali ľuďom na protestoch povedať.

„Vo väzbe máme nevinných ľudí. Až rozhodnutím súdu, a nie rozhodnutím Matoviča ani vás progresívcov, ani tým sa nestáva človek vinná. Až rozhodnutím súdu. A vo väzbe sme mali nevinných šudí, ktorí tam strávili niekoľko mesiacov až rokov,“ povedal smerom k opozícii Matúš Šutaj Eštok.

Minister vnútra sa dotkol aj „čestných vyšetrovateľov“ a toho, ako im koalícia údajne bráni v ich práci a vyšetrovaní. Opoziční poslanci si v parlamente museli z úst ministra vnútra vypočuť veľa argumentov, ktoré sa im určite nepáčili, zato však zaťali do živého. Ak by toto opoziční politici povedali protestujúcim ľuďom na námestiach, zrejme by sa tieto čoskoro vyprázdnili. Kto si vypočuje celý zostrih videa z toho, čo Matúš Šutaj Eštok vo svojom príhovore poslancom povedal, svoju účasť na protestoch možno do budúcna zváži.

Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Milé Progresívne Slovensko, ste úplne a totálne zmatovičoveli, okomentoval progresívcov Šutaj Eštok

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre