eReport.sk

Kto je muž, ktorý spáchal atentát na premiéra? Profil strelca veľa prezradil


Atentát na predsedu vlády nemá v našich končinách obdoby. Na vraždy vysoko postavených politikov sme “zvyknutí” skôr z krajín Latinskej Ameriky. No po včerajšku sme sa zaradili medzi Kolumbiu, Ekvádor či Mexiko, kedy sa stal premiér Robert Fico obeťou atentátu. 71-ročný muž sa ho pokúsil zastreliť počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej.

Premiér bol bezprostredne po útoku transportovaný do banskobystrickej nemocnici, kde podľa zdroja eReportu, absolvoval až dve záväzne operácie. V tomto čase má byť Robert Fico v stabilizovanom stave a mimo ohrozenia života. Kto je muž, ktorý sa odhodlal pre takto nepochopiteľný čin?

Básne plné nenávisti a nepochopenia

Útočník je 71-ročný muž z Levíc. Juraj C. je vo svojom okolí známym básnikom. Písal pre Literárny klub Dúha. Po bližšom prezretí autorských materiálov, ktoré Juraj C. vytvoril je zrejme, že bol veľkým odporcom súčasnej vlády. Okrem toho, z textu básni môže vyplácať, že si útok na hlavu vlády pripravoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico
  2. Dôchodcovia o odsúvaní na okraj spoločnosti
  3. Rozhodovacia prax
  4. Robert Fico, premiér SR

Sbskár, ktorý sa stal obeťou

Strelec Juraj C. pracoval pred niekoľkými rokmi ako člen bezpečnostnej služby, kde sa stal obeťou incidentu narkomana. „On bol nadrogovaný. Z regálov začal vyhadzovať kurence na zem, potom začal s nimi žonglovať,“ opísal incident v tom čase v reportáži pre tvnoviny.sk. Juraj C.

Bol členom PS? Šimečka na to reaguje

Bol útočník členom opozičného hnutia? Niektorí ľudia na sociálnej sieti spájajú atentátnika s hnutím Progresívne Slovensko. To však Michal Šimečka zásadne odmieta. „Zdieľame zdesenie z dnešného atentátu na premiéra. Máme obavu z ďalšej eskalácie napätia v spoločnosti. Varujeme preto pred šírením nepravdivých informácií o strelcovi. Jednoznačne odmietame, že by bol členom nášho hnutia. Neexistuje ani vôbec žiadne iné jeho prepojenie na našu stranu alebo našich členov. Ostro odsudzujeme jeho ohavný čin,“ poznamenal na sociálnej sieti.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto je muž, ktorý spáchal atentát na premiéra? Profil strelca veľa prezradil

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: