eReport.sk
Zelenskyj skupine G7
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Zelenskyj sa chváli: Ukrajina pracuje na zlepšení schopností zostreľovať rakety a drony

Vojna medzi Ruskom a Ukrajinou sa čím ďalej tým viac presúva do vzdušného priestoru. Rusko útočí dronmi, ktoré sa Ukrajinci pokúšajú zneškodniť. Čo-to sa im aj podarí zlikvidovať, stále je to ale málo na to, aby odvrátili ničenie ich krajiny a zabránili obetiam na životoch civilného obyvateľstva. Aj preto Ukrajina pracuje na zlepšení schopností zostreľovať rakety a drony.

Poďakovanie vojakom za statočnosť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bol v nedeľu podľa TASR počas svojej cesty do obce Robotyne ležiacej na južnom fronte „relatívne blízko“ výbuchov, uviedol jeho hovorca Serhij Nykyforov. Objasnil, že v okolí obce Robotyne v Záporožskej oblasti prebiehajú aktívne bojové akcie, takže výbuchy boli relatívne blízko. Nykyforov však súčasne dodal, že „by situáciu nedramatizoval“. Zelenskyj v nedeľu večer na sieti Facebook zverejnil videostatus, v ktorom označil Robotyne za jedno miest na fronte, kde prebiehajú najťažšie boje.

Hrozba zostáva stála a vážna, keďže Rusko považuje tento región (Dnepropetrovsk) za jeden z hlavných cieľov svojich teroristických útokov.

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny

Dodal, že sa osobne poďakoval obrancom Ukrajiny za ich statočnosť a piatim, ktorí sa v uplynulých týždňoch vyznamenali v bojoch, udelil vojenské vyznamenania. V nedeľu popoludní navštívil Zelenskyj východné veliteľstvo vzdušných síl, kde mu podali hlásenie o ochrane vzdušného priestoru nad Dnepropetrovskou oblasťou ležiacou východne od centrálnych častí Ukrajiny. „Hrozba zostáva stála a vážna, keďže Rusko považuje tento región za jeden z hlavných cieľov svojich teroristických útokov,“ zdôraznil Zelenskyj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dmytro Kuleba
  2. Personálne zemetrasenie ešte neskončilo.
  3. Zelenskyj sa zbavil hlavného veliteľa ukrajinskej armády

Dodal, že sa pracuje na zvýšení schopnosti ukrajinskej armády zostreľovať rakety a bezpilotné lietadlá. Podľa svojich slov sa Zelenskyj v nedeľu večer nachádzal v meste Kryvyj Rih – svojom rodisku, kde absolvoval stretnutia venované dodávkam elektriny a vody pre mestá a obce v Dnepropetrovskej oblasti. Hovorilo sa aj o posilnení obrany energetických zariadení, mobilných palebných skupín, protivzdušnej obrany a prostriedkoch elektronického boja.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj sa chváli: Ukrajina pracuje na zlepšení schopností zostreľovať rakety a drony

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie