eReport.sk
Boris Susko
Minister spravodlivosti Boris Susko, foto:fb/smerssd

Boris Susko: Na ministerstve spravodlivosti sme zrušili dotácie pre spolitizované mimovládky


Občianske organizácie žiadajú obnovenie dotačnej výzvy na podporu ľudských práv. Organizácia Post Bellum v spolupráci s predstaviteľmi takmer 80 občianskych organizácií preto rozbehla petíciu, ktorú za necelý deň podpísalo vyše 1700 občanov. Informoval o tom riaditeľ komunikácie a vzťahov s verejnosťou Post Bellum Juraj Rizman.

,,Po tom, čo minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) tento týždeň nečakane zrušil jedinú štátnu dotačnú výzvu na ochranu ľudských práv, hrozí, že SR v tomto roku nepodporí žiadne projekty organizácií občianskej spoločnosti,“ uviedol Rizman.

Dotácie v programe Ľudské práva 2024

Ministerstvo spravodlivosti SR zrušilo aktuálnu dotačnú výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Ľudské práva 2024 s alokáciou 769.500 eur, prostriedky plánuje použiť na pomoc obetiam násilia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. sviečky
  2. minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok
  3. minister financií Ladislav Kamenický s ministrom pôdohospodárstva Richardom Takáčom (obaja Smer-SD)
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.

Rezort sa ohradil voči mediálnym útokom

Rezort sa ohradil voči mediálnym útokom a vyjadreniam, ktoré ,,podkopávajú spoluprácu rezortu s tretím sektorom“. Pripomenul, že ministerstvo tento rok poskytlo žiadateľom – akreditovaným subjektom a intervenčným centrám – viac ako dva milióny eur na poskytovanie odbornej pomoci obetiam trestných činov a špecializovanej pomoci obetiam trestného činu domáceho násilia.

Zdroj: tasr/fb

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Boris Susko: Na ministerstve spravodlivosti sme zrušili dotácie pre spolitizované mimovládky

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne