eReport.sk
hranice ukrajina
Na hraničnom priechode s Ukrajinou vybavia denne tisícky utečencov. Foto: FB/policiasr

Prišli ďalší utečenci z Ukrajiny: Ministerstvo vnútra má presné čísla

Hraničnými priechodmi na slovensko-ukrajinskej hranici prešlo v stredu (13. 4.) 3308 obyvateľov Ukrajiny. Z toho 741 mužov, 1759 žien a 808 detí. O dočasné útočisko na Slovensku požiadalo 648 osôb. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Činnosti v súvislosti s utečencami zabezpečovalo 110 policajtov, 82 hasičov, 93 colníkov, 332 vojakov, siedmi duchovní, 214 dobrovoľníkov, 40 príslušníkov zahraničných zložiek a deväť zamestnancov migračného úradu.

Zabezpečujú logistiku priamo z hraničných priechodov

„Zároveň bolo vypravených 61 autobusov, ktoré prepravili 1036 osôb na rôzne miesta v rámci Slovenskej republiky. Vlakovou dopravou bolo prepravených 371 osôb,“ priblížil rezort vnútra. Súčasne v stredu ubytovali 57 ľudí, voľné kapacity sú na úrovni 12.346 lôžok. Celkovo Slovensko zaznamenalo od vypuknutia vojny na Ukrajine 330.305 utečencov. O dočasné útočisko požiadalo od 1. marca celkovo 67.261 osôb.

Delegácia UHCR ocenila prístup Slovenska k utečencom

„Hraničný priechod Vyšné Nemecké a veľkokapacitné centrum na pomoc utečencom v Michalovciach navštívila tento týždeň delegácia Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov. Oboznámila sa s prevádzkou najväčšieho hraničného priechodu na slovensko-ukrajinskej hranici, ako aj s fungovaním centra.Regionálny predstaviteľ Vysokého komisára OSN pre utečencov pre strednú Európu so sídlom v Budapešti Roland Schilling vyjadril spokojnosť s činnosťami a službami, ktoré sú vykonávané na pomoc ľuďom z Ukrajiny. Ocenil tiež prístup otvorenej náruče tak zo strany vlády, ako aj ľudí na Slovensku. UNHCR má bohaté skúsenosti s rôznymi krízovými situáciami vo svete, o to viac nás ich pochvala teší,“ uvádza rezort vnútra na svojom profile.

Foto: fb/ministerstvovnutrasr

Bude vás zaujímať:

  1. Emmanuel Macron
  2. Vladimir Putin

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prišli ďalší utečenci z Ukrajiny: Ministerstvo vnútra má presné čísla

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti