eReport.sk
Na fotografii zavraždená učiteľka Ashling Murphyová.
Na fotografii zavraždená učiteľka Ashling Murphyová. Foto: yt/sky news

Prípad vraždy učiteľky v Írsku pozorne sleduje aj Korčokov rezort. Medzi podozrivými je vraj aj Slovák

Polícia v Írsku v stredu oznámila, že v rámci vyšetrovania vraždy 23-ročnej učiteľky Ashling Murphyovej zatkla druhého muža. Informáciu priniesla tlačová agentúra AP.

Polícia uviedla, že podozrivého, ktorý je tridsiatnik, vypočúva na policajnej stanici v súvislosti s možným zatajovaním informácií. Ďalší podozrivý bol pre podozrenie z vraždy Murphyovej zatknutý v utorok a nachádza sa vo väzbe. Podľa utorkového článku britského denníka The Times ide o Slováka, tiež tridsiatnika. Írska polícia však takúto informáciu nezverejnila.

Telo Murphyovej, učiteľky a hudobníčky, našli 12. januára na brehoch kanála pri malom meste Tullamore v strednom Írsku. Polícia uviedla, že na ňu niekto zaútočil popoludní na chodníku popri kanáli.

Vražda vyvolala hnev a žiaľ a dotkla sa mnohých žien v Írsku aj inde vo svete, pretože podľa správ médií mladú ženu napadli, keď si bola zabehať. V utorok sa na omši na pohrebe Murphyovej v dedine Mountbolus zišli stovky smútiacich ľudí a boli medzi nimi aj írsky prezident Michael D. Higgins a premiér Micheál Martin.

FOTO Pohreb učiteľky v obci Mountbolus v strednom Írsku v utorok 18. januára 2022

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

„Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR nemá potvrdenie, že v prípade naozaj figuruje slovenský občan,“ uviedol pred stredajším rokovaním vlády hovorca rezortu diplomacie Juraj Tomaga. „Zatiaľ nebolo vznesené žiadne obvinenie ani nikto náš zastupiteľský úrad nepožiadal o pomoc,“ oznámil Tomaga. „Prípad však pozorne sledujeme,“ potvrdil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prípad vraždy učiteľky v Írsku pozorne sleduje aj Korčokov rezort. Medzi podozrivými je vraj aj Slovák

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti