eReport.sk
Foto: tasr

Prípad vraždy bosa Miroslava Sýkoru: Treba vypočuť ešte šesť svedkov

Najmenej šesť svedkov musí ešte Okresný súd Bratislava I vypočuť a vykonať ďalšie dôkazy v kauze vraždy zakladateľa bratislavskej skupiny sýkorovcov Miroslava Sýkoru z roku 1997, aby sa proces priblížil do finále.

„V predmetnom trestnom konaní je potrebné vypočuť ešte šesť – sedem svedkov. Je potrebné sa na hlavnom pojednávaní ešte oboznamovať so znaleckými posudkami a taktiež oboznamovať s listinnými dôkazmi, založenými v predmetnom spise,” sprostredkoval odpoveď sudcu OS Bratislava I Pavla Tomíka hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Najbližší termín je vytýčený na záver apríla. Naposledy v septembri 2020 vypovedal pred súdom bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa a aj bos bratislavskej skupiny piťovcov Juraj Ondrejčák alias Piťo.

Okrem Ľuboša Ferus, ktorý je považovaný za bosa nitrianskeho podsvetia, sú v prípade obžalovaní Marek Lupták, Richard Benčič, prezývaný Kofola, a Milan Majtán. Sýkoru mali podľa prokurátora obžalovaní zavraždiť vo februári 1997 na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Podľa obžaloby prišiel Sýkora k hotelu spolu s ochrankárom. Keď vystúpili z auta, ochrankára zasiahli do chrbta streľbou zo samopalu.

Samotného Sýkoru najprv zasiahli troma ranami do nohy, po čom spadol na zem. Sýkora sa však snažil brániť svojou zbraňou. Útočníci ho vzápätí ‘dorazili’ streľbou zo samopalu. Podľa obžaloby mu výstrelmi spôsobili 13 poranení hlavy a hrudníka.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport