eReport.sk
ÚŠP funguje ako ŠTB
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Foto: tasr

VIDEO Našou absolútnou prioritou je, aby sa všetci cítili na Slovensku bezpečne, odkazuje Šutaj Eštok

Známy Limonádový Joe z kultového českého filmu Limonádový Joe aneb Konská opera prehlásil „Ja sa vrátim, a so mnou príde zákon!“ Podobné je to aj so súčasným ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom, ktorý sa síce odnikiaľ nevracia, ale verejnosti aj opozície sľubuje, že s ním príde zákon. A zatiaľ sa drží svojho kréda, ktorým zrejme niektorých politikov z bývalej koalície poriadne vystrašil.

Chceme Slovensko, ktoré bude bezpečnejšie

Mnohí Slováci si určite ešte veľmi dobre spomínajú na vykopávanie dverí ľuďom, ktorí boli podľa Igora Matoviča a partie okolo neho mafiáni a zlodeji. A k nim sa pridružila aj Veronika Remišová, ktorá im pomáhala zostrojením pexesa z ľudí, ktorí mali skončiť, či už skončili, za mrežami. A bolo im jedno či pri tom bol dodržiavaný zákon, lebo oni na to žiadny zákon nepotrebovali. Zákon to boli totiž oni sami.

Zdroj: YouTube.com

To sa ale príchodom nového ministra vnútra skončilo. Matúš Šutaj Eštok zverejnil na sociálnej sieti video, ktorého zostrih prináša to, čo povedal pred poslancami Národnej rady SR. A zrejme tým niektorých poriadne vystrašil. „Chceme Slovensko, ktoré bude bezpečnejšie. Ja vám to tu chcem sľúbiť a je mi jedno či je to koaličným, alebo opozičným poslancom, že pre mňa je to sväté písmo,“ hovorí jasne hneď v úvode šéf rezortu vnútra.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok
  2.  Ochrana a bezpečnosť

„Na ministerstve vnútra urobíme všetko pre to, aby sa občania na Slovensku, bez ohľadu na politické tričko, aj novinári, aj opoziční poslanci, aj ľudia mimovládok, aj koaliční poslanci, aj bežní ľudia, cítili bezpečne. To je našou absolútnou prioritou,“ prízvukuje Šutaj Eštok a dodáva, že na to urobia potrebné kroky nielen s tým súvisiacu reorganizáciu špecializovaných útvarov, ale aj s tým súvisiace posilnenie Policajného zboru.

Zabrániť návratu chorobomyseľného človeka

„Práve preto sa urobili všetky tie veci, ktoré sa urobili aj v rámci rekodifikácie tých trestných kódexov, pretože tu chceme zabrániť tomu, aby sa Slovensko ešte niekedy v budúcnosti dostalo do takej čiernej diery, ako to bolo za vlády Igora Matoviča, Richarda Sulíka, Veroniky Remišovej a Borisa Kollára. To je obdobie, temné obdobie politickej pomsty. My v nej nechceme pokračovať,“ uisťuje minister vnútra, podľa ktorého sa práve preto tie kódexy zmenili, aby sa tu niekedy v budúcnosti nestalo, že sa tu nájde rovnaký chorobomyseľný človek ako Igor Matovič a Daniel Lipšic, ktorí budú chcieť v tomto pokračovať.

„My takúto ambíciu nemáme, nemáme ambíciu vykopávať dvere ani vám, opozičným poslancom, ani vašim známym, nikomu z vás. Ak niekto porušil zákon, tak tú spravodlivosť jednoducho nájde,“ ubezpečuje Šutaj Eštok. „Ak by tu bol rovnako chorobomyseľný človek, ktorý by z tohto pultu, tak ako pred 3,5 rokmi, ukazoval na vás, že máte sedieť tíško, šúchať nožičkami a čakať, kedy vás zoberie NAKA, tak my by sme sa prví postavili a povedali, že toto normálne nie je. To vám chcem dať sľub za celú koalíciu,“ ubezpečil prítomných Matúš Šutaj Eštok s tým, v rámci Policajného zboru bude aj on robiť také kroky, ktoré budú jasne garantovať to, že ľuďom na Slovensku sa bude žiť bezpečnejšie.

Zdroj: FB / Matúš Šutaj Eštok


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Našou absolútnou prioritou je, aby sa všetci cítili na Slovensku bezpečne, odkazuje Šutaj Eštok

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre