eReport.sk
Primátor Partizánskeho Jozef Božik. Foto: tasr

Primátor Partizánskeho Božík je nový predseda ZMOS. Združenie bude viesť štyri roky

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) bude v nasledujúcich štyroch rokoch viesť primátor Partizánskeho Jozef Božik. Za predsedu strešnej organizácie miest a obcí ho v druhom kole zvolili účastníci snemu, ktorý sa koná v Bratislave 23. a 24. mája.

O funkciu predsedu sa uchádzalo osem kandidátov spomedzi primátorov a starostov. TASR to potvrdila poverená ústredná riaditeľka kancelárie združenia Zuzana Špačeková.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Nerovný meter posudzovania vyjadrení politikov?
  3. Čaputová na sneme ZMOSu

Kandidoval z podpredsedníckeho miesta

Do druhého kola postúpil spolu s Božikom aj starosta obce Zborov nad Bystricou Juraj Hlavatý. Božik nahradí vo funkcii šéfa ZMOS-u primátora Liptovského Hrádku Branislava Trégera.

Nový šéf ZMOS-u Božik je od roku 2010 primátorom mesta Partizánske. Je tiež dlhoročným poslancom Trenčianskeho samosprávneho kraja. V kraji zastáva od roku 2017 aj funkciu podpredsedu. Od augusta 1994 do augusta 2012 bol členom politickej strany HZDS. Od septembra 2012 je nestraník. Kandidoval ako doterajší podpredseda združenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primátor Partizánskeho Božík je nový predseda ZMOS. Združenie bude viesť štyri roky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php