eReport.sk
Peter Pellegrini,Robert Fico a Andrej Danko, foto: tasr

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SD


Voľby do Národnej rady (NR) SR by v máji vyhrala strana Smer-SD so ziskom 21,8 percenta hlasov. Druhé by skončilo hnutie Progresívne Slovensko (PS) s podporou 20,8 percenta voličov. Po ňom by nasledovala strana Hlas-SD so ziskom 17,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu Joj 24.

Do parlamentu by sa dostali aj KDH (7,3 percenta) a SaS (6,7 percenta). Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS (5,2 percenta) a Republika (5,1 percenta).

Pred bránami parlamentu:

Pred bránami parlamentu by zostala koalícia hnutie Slovensko (bývalé OĽANO), Za ľudí a Kresťanská únia. Získala by 4,7 percenta hlasov, no ako koalícia troch strán by na postup potrebovala aspoň sedem percent.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. KĽDR chcela vypustiť vojenský satelit, nosná raketa však vybuchla
  2. Minister nemá dobré správy
  3. R. Takáč, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka

Prieskum sa realizoval od 7. do 14. mája na vzorke 1000 respondentov

Do parlamentu by sa nedostali ani Aliancia (3,9 percenta), Demokrati (3,6 percenta) či Sme rodina (3,1 percenta). Zisk ostatných strán a hnutí by skončil pod jedným percentom.
Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 39 kresiel, PS 37 a Hlas-SD 31. S 13 poslancami by v NR SR bolo KDH a SaS s 12 poslancami. SNS a Republika by mali po deväť kresiel.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer-SD

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: