eReport.sk
Minister nemá dobré správy
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, foto:tasr

Tragická nehoda zasahujúcich hasičov na D1 má dve obete! Minister vnútra a policajný prezident sú na mieste nehody


Nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede (okres Nové Mesto nad Váhom) si vyžiadala dve obete. Zranení sú aj dvaja zamestnanci štátnych inštitúcií, ktorí sa na mieste nachádzali.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR o tom informovalo na sociálnej sieti. ,,Dvaja muži, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedlo OS ZZS SR. Priblížilo, že do hasičov malo naraziť auto pri zásahu. Zároveň na miesto vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie.

Na miesto tragickej dopravnej nehody sa v rýchlom čase presunul aj minister

Pri zabezpečovaní potrebných úkonov narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión. Napriek rýchlemu zásahu Záchrannej zdravotnej služby dve osoby zahynuli, jedna osoba je ťažko a jedna ľahšie zranená. Na miesto tragickej nehody sa v rýchlom čase presunul minister vnútra Matúš Šutaj Eštok spolu s prezidentom Hasičského a záchranného zboru Adriánom Mifkovičom a prezidentom Policajného zboru Ľubomírom Solákom. ,,Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám zasahujucich hasičov a skoré uzdravenie zraneným,” povedal na mieste minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, Ladislav Kamenický a Juraj Blanár,
  2. Raši spolu so štátnym tajomníkom rezortu Michalom Kaliňákom v rámci 15. rezortného dňa rokovali s primátormi a so starostami z okresu Komárno
  3. KĽDR chcela vypustiť vojenský satelit, nosná raketa však vybuchla

Minister zároveň apeluje na všetkých vodičov, aby boli počas šoférovania pozorní, vnímali svoje okolie a snažila sa predísť takýmto zbytočným tragédiám. Za rok 2023 bolo až 4 592 dopravných nehôd, pri ktorých boli následky na živote alebo zdraví. Z dopravných nehôd, pri ktorých bol niektorý z účastníkov usmrtený, bolo až 55% osôb v autách alebo iných motorových dopravných prostriedkoch. ,,Takéto nehody sú smutným mementom a nemali by sa stávať. Najmä ak ide o osoby, ktorých poslaním je pomáhať a zachraňovať nás všetkých,” zdôraznil minister.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tragická nehoda zasahujúcich hasičov na D1 má dve obete! Minister vnútra a policajný prezident sú na mieste nehody

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne