eReport.sk
Takto by dopadli voľby v decembri!
Výsledky preferencií politických strán agentúry Focus pre TV Markíza. Zdroj: reprofoto tv markíza

PRIESKUM Takto by dopadli voľby v decembri! Aké koalície by boli možné?

Takto by dopadli voľby v decembri! TV Markíza na základe výsledkov decembrového prieskumu predstavila aj možné koalície. Najsilnejšia by disponovala silou 88 poslaneckých mandátov.

Voľby do Národnej rady (NR) SR by v decembri vyhral Hlas-SD so ziskom 19,9 percenta hlasov. Nasledovali by Smer-SD (15,8 percenta) a Progresívne Slovensko (10,3 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Spravodlivosť musí byť slepá
  2. Záujem občanov Česka o vývoj na Ukrajine klesá
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

Štvrtá v poradí by skončila Republika so ziskom 7,9 percenta, za ňou by nasledovala SaS (7,7 percenta). Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina so 7,3 percenta a OĽANO so ziskom siedmich percent. KDH by získalo šesť percent a Aliancia 5,1 percenta.

Pred bránami parlamentu vládna aj opozičná strana

Pred bránami parlamentu by ostala SNS (3,7 percenta), ĽSNS (3 percentá) a strana Za ľudí (2,7 percenta). Potrebných päť percent by nezískalo ani Maďarské fórum (1,6 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (1,1 percenta) a Spolu (0,7 percenta). Prieskum sa konal od 30. novembra do 7. decembra na vzorke 1007 respondentov.

Možné koalície

TV Markíza na základe výsledkov decembrového prieskumu predstavila aj možné koalície. Ako najsilnejšiu s 88 poslancami by mohli tvoriť strany Hlas – Smer – Republika a Sme rodina. Druhou, čo sa týka poslaneckej sily (84 vládnych mandátov), by mohla byť široká koalícia Hlasu – PS – SaS – KDH a Aliancie. Podľa Markízy by existovali možnosti vlád Hlasu PS SaS a KDH s so 75 poslancami a o jedného poslanca menej by malo spojenie strán Hlas-Smer a Sme rodina. To by už však bola menšinová vláda.

FOTO Pozrite si grafické znázornenie výsledkov prieskumu Focusu pre TV Markíza

GALÉRIA – Foto: tv markíza/focus

Zdroj: tasr/tv markíza/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Takto by dopadli voľby v decembri! Aké koalície by boli možné?

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti