eReport.sk
zamestnanie, zamestnanosť, pracovníci, robotníci, montéri
Ilustračné foto: shutterstock.com

PRIESKUM Slováci sú frustrovaní z nízkych platov. Dôležité je aj miesto práce


Slováci sú frustrovaní z nízkych platov. Pre 83 % percent Slovákov je pri hľadaní práce najdôležitejšia výška ponúkanej mzdy. Miesto výkonu práce zaujíma pri výbere nového zamestnania 62 % ľudí. Informovala o tom spoločnosť Profesia na základe prieskumu, ktorý pre ňu realizovala agentúra Focus. Údaje zbierali od 2. do 8. novembra od 1017 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Načo je toto dobré
  2. Jana Bittó Cigániková (SaS) v štúdiu spravodajskej televízie počas relácie V politike.
  3. Na ilustračnej snímke osobný vlak rakúskeho dopravcu Österreichische Bundesbahnen (ÖBB).
  4. Poslanec OĽANO Igor Matovič je úspešný politik

Dôležité je aj dobré meno zamestnávateľa

Pre 57 % opýtaných bolo pri hľadaní zamestnania podstatné, aby mali dostatok informácií o náplni práce. Ponúkané zamestnanecké benefity zaujímali 32 % respondentov. Z prieskumu tiež vyplýva, že pre 20 % ľudí je podstatné dobré meno zamestnávateľa a 12 % sa vyjadrilo, že je dôležitý výstižný názov pracovnej pozície.

Nízke platy

Informácie o platoch sú pre ľudí zároveň najfrustrujúcejším faktorom pri hľadaní práce. V prieskume 38 % respondentov uviedlo, že ich odrádzajú nízke mzdy. Frustrácia z nízkych platov sa za posledné dva roky zvýšila. V roku 2020 to bolo 33 %, kým tento rok bolo sklamaných z výšky mzdy už 38 % ľudí.

Problém v regiónoch

Pokiaľ ide o ďalšie faktory, 37 % opýtaných sa vyjadrilo, že je v ich regióne málo pracovných príležitostí a 33 % respondentov nedostalo reakciu zo strany zamestnávateľa. Uchádzači sú frustrovaní aj pre málo príležitostí v preferovanej oblasti a pre negatívnu spätnú väzbu od zamestnávateľa.

Firmy uvádzajú minimum

Personálna spoločnosť upozorňuje, že platy v ponukách nie sú komplexnou informáciou o budúcej výplate uchádzača, uviedla jej hovorkyňa Nikola Richterová. Firmy totiž uvádzajú minimum, ktoré môže zamestnanec pri konkrétnej mzde zarobiť. Po úprave zákonníka práce v roku 2018 zamestnávatelia na pohovore nemôžu dohodnúť nižší plat, ako uviedli v inzeráte. Podniky tak začali uvádzať reálnejšie mzdy ako predtým.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Slováci sú frustrovaní z nízkych platov. Dôležité je aj miesto práce

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre