eReport.sk
foto: shutterstock

PRIESKUM Slováci si vakcínu proti covidu nedali pichnúť primárne pre ochranu vlastného zdravia!

Prečo sa ľudia na Slovensku očkujú proti novému koronavírusu? Aj keď by ste si možno mnohí mysleli, že je to pre ochranu vlastného zdravia, toto prekvapujúco nie je ten najhlavnejší dôvod. Aspoň podľa výsledkov najnovšieho prieskumu, ktorý zrealizovala agentúra AKO pre Iniciatívu za dobré vzťahy. Inými slovami: nech už sa to javí akokoľvek neuveriteľne, vlastné zdravie a jeho ochrana, nie je pre našinca prioritnou motiváciu pri konečnom rozhodovaní sa o tom, či nastaví svoje rameno očkovacej látke proti covidu.

Prieskum tak ukázal zrejme menej očakávané výsledky. Ľudia sa nechávajú zaočkovať proti novému koronavírusu najmä z dôvodu ochrany zdravia svojich blízkych a okolia. Uviedla to až polovica opýtaných.

Vedci nemotivovali ani 10 percent ľudí

Pre ochranu vlastného zdravia sa dalo zaočkovať 46,3 percenta respondentov. Tretím najčastejším dôvodom bolo tvrdenie, že respondenti nepotrebovali vakcínu, ale nechceli byť obmedzovaní opatreniami (17,4 percenta).

Viac ako 15 percent opýtaných sa nechalo zaočkovať, pretože chceli prispieť k celospoločenskému riešeniu pandémie. Viac ako deväť percent sa spoľahlo na odporúčanie autorít, ako sú lekári či vedci.

Doteraz bola skúmaná motivácia nezaočkovaných

Prieskum sa realizoval v dňoch 6. až 13. septembra formou  telefonického dopytovania na vzorke tisíc respondentov. Cieľom prieskumu bolo získať aj informácie o motívoch očkovaných ľudí, keďže doteraz bola skúmaná najmä motivácia nezaočkovaných.  

Sme za slobodu jednotlivca, nie proti očkovaniu. Spoločnosť v ktorej sa oplatí žiť je spoločnosť v ktorej sa jednotlivci cítia vážení, cenení a zohľadňovaní,” uvádza sa na stránke iniciatívy, pre ktorú sa prieskum realizoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Baránek.
  2. vakcína, covid, Slovensko

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport