eReport.sk
Kde sú Slováci a Slovenky?
Český prezident Petr Pavel a slovenská hlava štátu Zuzana Čaputová. Foto: tasr

VIDEO Prezidentov Čaputovú a Pavla akoby jedna „mater“, teda ambasáda, mala. Však posúďte sami

Nielen Čechov, ale aj množstvo Slovákov bolo prekvapených, keď Zuzana Čaputová prišla zablahoželať Petrovi Pavlovi k zvoleniu za českého prezidenta v čase, keď ešte neboli známe oficiálne výsledky volieb. Aj táto udalosť čo-to naznačila vo vzťahu k obidvom týmto osobám. Pozornému oku určite neuniklo ani to, že ich prozápadné a proamerické zmýšľanie je jednotné, rovnako ako to protiruské a antiputinovské. A podobné majú i niektoré ďalšie nazerania na svet.

Ktože je to tá „spodina spoločnosti“?

Petr Pavel bol ešte počas prezidentskej kampane označovaný za pracovníka vojenského spravodajstva a komunistu od špiku kosti, hoci v KSČ bol „iba v rokoch 1985-89. On svoj blízky vzťah k strane a Sovietskemu zväzu ani netajil, zároveň sa za to ospravedlnil a pozornosť upriamoval radšej na to, že bol bývalým predsedom vojenského výboru NATO. Zaujímavé video o Petrovi Pavlovia jeho priateľovi, bývalom diplomatovi a mužovi v pozadí prezidentskej kampane Petrovi Kolářovi zverejnil na sociálnej sieti Gustáv Murín, prírodovedec, biológ, spisovateľ, esejista, publicista, dramatik a scenárista. Video zachytáva časť reportáže z jednej z českých súkromných televíznych staníc.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Priamy odkaz prezidentke!
  2. Demontáž právneho štátu
  3. Najprv kresťan dnes liberál!

„Je dôležité mať to na mysli a nezabudnúť!!! A má pravdu. Spodina si v našom českom priestore nemôže robiť čo chce. Od toho je predsa novodobá šľachta,“ píše sa v krátkom komentári pod zostrihom videa. „To, že generál vo výslužbe Petr Pavel klame, je už všeobecne známe, akokoľvek v predvolebných debatách tvrdil, že nikdy neklamal,“ pripomenula divákom televízna moderátorka Jana Bobošíková. A čože sa to hovorí v samotnom videu?

„Petr Kolář pracuje ako konzultant pred nadnárodnú právnu a lobistickú firmu so sídlom vo Washingtone,“ hovorí moderátorka relácie, ktorá informuje, že Kolář založil pred štyrmi rokmi spolu s Petrom Pavlom spolok Pre bezpečnú budúcnosť. A čo bolo impulzom pre jeho vznik?

„Keď sa vrátil z Aliancie, tak sme ho založili spolu na základe akéhosi impulzu, ktorý prišiel, pravda, z americkej ambasády,“ priznal Kolář v jednej z ďalších diskusných relácií. Šéfka Pavlovej volebnej kampane pred voľbami hovorila, že tím generála Pavla robí pozitívnu kampaň. Ako teda vyzerala „pozitívna kampaň“ v podaní diplomata Kolářa.

„Nemôžeme nechávať ľudí, ktorí sú v podstate spodina spoločnosti, aby si tu v tom spoločenskom a sociálno-politickom priestore čo chcú,“ skonštatoval v jednom z predvolebných rozhovorov „diplomaticky“ Kolář. Tak ako, milí Slováci. Nepripomína vám to niečo? Až nápadnú podobnosť s našou prezidentkou a súčasnou opozíciou?

Zdroj: FB / Gustáv Murín


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prezidentov Čaputovú a Pavla akoby jedna „mater“, teda ambasáda, mala. Však posúďte sami

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre