eReport.sk
Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová. Foto: tasr

Prezidentka zaslala poľskému prezidentovi Dudovi sústrastný telegram

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zaslala v sobotu sústrastný telegram poľskému prezidentovi Andrzejovi Dudovi. Reagovala tak na tragickú haváriu poľského autobusu v Chorvátsku, ktorá si vyžiadala obete na životoch i desiatky zranených. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„V mene občanov Slovenskej republiky prezidentka v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie,“

spresnil hovorca.

K nehode poľského autobusu došlo v sobotu v ranných hodinách na diaľnici A4 smerom na chorvátske hlavné mesto Záhreb. Vozidlo zišlo z cesty, pričom o život prišlo dovedna 12 ľudí a ďalších 32 utrpelo zranenia. Stav najmenej piatich zranených je vážny, uviedli chorvátske médiá. Podľa servera Večernji.hr sa v autobuse nachádzalo 44 ľudí, ktorí smerovali na katolícke pútnické miesto Medžugorie v Bosne. Medzi pútnikmi sa nachádzali aj traja kňazi a šesť rehoľných sestier.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin.
  2. SR, pas, slovenský pas
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  4. polícia, páska

Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, uviedli chorvátske médiá.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezidentka zaslala poľskému prezidentovi Dudovi sústrastný telegram

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti