tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
PK 3 Podvorec - Na snímke poh¾ad na miesto nehody autobusu pri obci Podvorec neïaleko Záhrebu 6. augusta 2022. Najmenej 11 ¾udí prišlo v sobotu ráno o život pri nehode po¾ského autobusu na dia¾nici A4 v Chorvátsku. Ïalších 34 osôb utrpelo zranenia, prièom stav mnohých z nich je vážny, uviedol spravodajský server Jutarnji.hr s odvolaním sa na policajné zdroje. FOTO TASR/AP A general view of the crash scene in Podvorec, near Zagreb, Croatia, Saturday, Aug. 6, 2022. A bus has skidded from a highway in northern Croatia, and police say at least 11 people were killed. Croatian police tweeted that "in the skidding of a bus with Polish license plates, according to initial information from the field, 11 people died and several were injured." (AP Photo)

Chorvátsko: Počet obetí nehody poľského autobusu s pútnikmi stúpol na 12

Počet obetí tragickej nehody poľského autobusu na diaľnici A4 v smere na chorvátske hlavné mesto Záhreb stúpol na 12, informoval v sobotu spravodajský server Večernji.hr.

Dovedna 11 ľudí zahynulo na mieste nešťastia zhruba 50 kilometrov severne od Záhrebu. Ďalšia osoba podľahla zraneniam po tom, čo ju museli oživovať v záhrebskej nemocnici. K nehode poľského autobusu došlo približne o 5.30 h ráno na ťahu Záhreb-Goričanin, kde autobus zišiel z cesty. Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, uviedli chorvátske médiá. Na miesto prišiel aj chorvátsky minister vnútra Davor Božinovič.

Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič v mene tamojšej vlády vyjadril sústrasť rodinám obetí, píše Večernji. Poľský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu potvrdil, že v prípade všetkých obetí ide o poľských občanov. Zároveň spresnil, že autobus viezol pútnikov na katolícke pútnické miesto v bosnianskom Medžugorí.

Pri nehode utrpelo zranenia ďalších 32 osôb, ktoré sú hospitalizované v okolitých nemocniciach, uvádzajú chorvátske médiá.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chorvátsko: Počet obetí nehody poľského autobusu s pútnikmi stúpol na 12

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku