eReport.sk
Pani prezidentka sa opäť zabudla. Píše D. Jarjabek
Dušan Jarjabek. Foto: tasr

Dušan Jarjabek: súsošie Cyrila a Metoda nie je dostatočne progresívne, pani prezidentka?

Prezidentka sa opäť zabudla. Akosi chýbala, aj s inými liberálnymi politikmi, na významnej udalosti. Samozrejme, ako to už býva, bola to významná udalosť národného charakteru. Dušana Jarjabka to nahnevalo.  

Slávnostná udalosť na hrade

„Otázka na vedenie RTVS. 14. septembra 2023 bola v Bratislave veľká oficiálna slávnosť odkrytia a požehnania nového súsošia Cyrila Metoda a Gorazda. Táto ozaj dôstojná slávnosť bola na Bratislavskom hrade za prítomnosti významného kardinála Pietra Parolína,“ začína svoj príspevok na sociálnej sieti poslanec NRSR.

Politik upozorňuje aj na ďalšiu vec. Program snímala na záznam aj RTVS. „Mal byť vysielaný aktuálne v tieto dni. Nakoniec z toho nebol priamy prenos ale iba záznam. No však ani záznam nebol odvysielaný.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Diskusia va TA3, R. Kaliňák a I. Štefunko
  2. Pokračujú v okrúhlych stoloch
  3. Účelové zadržanie Aláča

Prezidentka aj premiér to odignorovali

Podľa Dušana Jarjabka, spoločensky to opäť nebolo bez problémov. „Pani prezidentka aj pán premiér to poctivo odignorovali a neprišli. S nimi aj časť politicko spoločenského spektra, samozrejme tá „slušnouvedomelá“ a akože „vzdelanoprotislovenská“. No v prvom rade veľmi trápna. Bola to kultúrno spoločenská akcia pod gesciou predsedu NRSR. Vďaka,“ napísal.  

„Súsošie je krásne, no a aj program mal veľmi dôstojný priebeh. No a RTVS? Doteraz nič. Čo vadilo, že sa prezidentka odmietla zúčastniť? A čo vadilo jej? Nové súsošie? Nebolo dostatočne progresívne pani prezidentka? Alebo sa nepáčilo to, že kardinál hovoril o mieri na Ukrajine tak, že to niekomu muselo vadiť? Pýtam sa,“ uzavrel svoj príspevok poslanec za SMER-SSD, Dušan Jarjabek.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dušan Jarjabek: súsošie Cyrila a Metoda nie je dostatočne progresívne, pani prezidentka?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php