eReport.sk
Venezuelský prezident Nicolás Maduro si dáva ochranné rúško
Nicolás Maduro. Foto: tasr

Prezident Maduro písal bez dôkazov o lieku na covid! Facebook ho zablokoval

Spoločnosť  Facebook zablokovala stránku venezuelského prezidenta Nicolása Madura za porušenie pravidiel tejto sociálnej siete o šírení dezinformácií. Maduro zverejnil príspevok o prípravku, o ktorom bez poskytnutia dôkazov tvrdil, že lieči ochorenie COVID-19, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu spoločnosti Facebook.

Maduro ešte v januári zverejnil na Facebooku príspevok o perorálnom roztoku Carvativir, ktorý podľa neho bez vedľajších účinkov „stopercentne neutralizuje ochorenie COVID-19“. Facebook video, v ktorom Maduro tento prípravok podporuje, odstránil. Video porušovalo pravidlá o šírení falošných informácií.

Stránku mu zablokovali na 30 dní

„Rešpektujeme pokyny Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktoré uvádzajú, že v súčasnosti proti tomuto vírusu neexistuje liek,“ povedal pre Reuters hovorca Facebooku. Z dôvodu opakovaného porušenia pravidiel sociálnej siete Facebook Madurovu stránku zablokoval na 30 dní.

Oficiálne informácie hovoria o 1543 úmrtiach v krajine

Venezuelské ministerstvo pre informácie na žiadosť o vyjadrenie bezprostredne nereagovalo, píše Reuters. Venezuela podľa oficiálnych údajov zaznamenala od začiatku pandémie 154.905 prípadov koronavírusu a 1543 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. Opozícia a niektorí zdravotníci však podľa Reuters tvrdia, že skutočný počet infikovaných aj obetí je v skutočnosti vyšší z dôvodu nedostatočného testovania.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezident Maduro písal bez dôkazov o lieku na covid! Facebook ho zablokoval

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti