eReport.sk
Peter Pellegrini FOTO TASR - Jaroslav Novák

VIDEO Prezident má byť prezidentom všetkých ľudí na Slovensku, prízvukuje Peter Pellegrini


Prvé kolo prezidentských volieb prinieslo iba jedno veľké prekvapenie, ktorým bolo víťazstvo kandidáta opozície Ivana Korčoka. Do druhého kola s ním putuje aj vo všetkých prieskumoch najväčší favorit – Peter Pellegrini. Kto z nich dvoch sa napokon stane novým slovenským prezidentom? O tom rozhodnú hlasy Slovákov 6. apríla.

Obnoviť stretnutia najvyšších ústavných činiteľov

Predvolebná prezidentská kampaň pred prvým kolom nebol až taká ostrá ako ju mnohí možno očakávali, najmä ak bol medzi kandidátmi Igor Matovič, napriek tomu sa v nej vyskytlo niekoľko „podpásoviek“. Slováci, ale najmä Bratislavčania, napokon rozhodli, že polovičným víťazom je Ivan Korčok, ktorý sa jasne stavia za dodávky zbraní na Ukrajinu a zrejme by neodmietol ani vyslanie našich vojakov brániť územie nášho východného suseda proti ruskému agresorovi. Peter Pellegrini zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom v štyroch minútach zhŕňa to, o čo z jeho pohľadu v prezidentských voľbách skutočne ide.

Prezident, a to je moja priorita, nemá byť ani prezidentom ani opozície, ale ani koalície. On musí byť prezidentom všetkých ľudí.

Peter Pellegrini, predseda Národnej rady SR a predseda strany Smer-SSD

„Je už naozaj treba hovoriť pravdu!“ skonštatoval predseda parlamentu a šéf strany Hlas-SD stručne v kratučkom statuse. Video je zostrihom z jedinej spoločne prezidentskej debaty, ktorá sa uskutočnila vo verejnoprávnej RTVS. „Veľmi by som si želal, aby sa pri novom prezidentovi podarilo obnoviť stretnutia troch najvyšších ústavných činiteľov,“ povedal v diskusii Pellegrini, podľa ktorého traja ústavní činitelia by mali spoločne komunikovať a pre prospech občanov nájsť zhodu v riešení situácií, ako ľuďom pomôcť. „Prezident, a to je moja priorita, nemá byť ani prezidentom ani opozície, ale ani koalície. On musí byť prezidentom všetkých ľudí,“ prízvukuje Pellegrini.

Byť prezidentom opozície aj koalície

Nový prezident má byť podľa Pellegriho taký, ktorý nezatiahne Slovensko do nejakej vojny, a aby bol nemenný v postoji, že Slovensko nevyšle na Ukrajinu bojovať žiadneho svojho vojaka. Pellegrini zároveň chce odstraňovať veľké regionálne rozdiely, ktoré na Slovensku v súčasnosti máme. „Neželám si, aby bolo niekto trestaný len za to, že sa narodil napríklad na východe republiky, ale v jej strede a nie v hlavnom meste, alebo bo veľkých krajských mestách,“ doplnil Peter Pellegrini, pre ktorého je veľmi dôležitá aj sociálna oblasť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Babiš pripomenul Klausov výrok
  2. Peter Pellegrinii

„Dôstojný a lepší život našich obyvateľov musí byť našou hlavnou prioritou,“ prízvukuje Peter Pellegrini. „Prezident si do Prezidentského paláca pozývať aj názorových oponentov, lebo on musí byť prezidentom všetkých ľudí a nie iba tých, ktorí mu nejakým spôsobom poklonkujú. A musí tiež byť nápomocný vláde, ktorá sa usiluje zlepšovať život ľudí na Slovensku, a nie apriori s ňou pre nejaké malichernosti bojovať. Zároveň ju ale karhať, ak sa svojmu poslaniu spreneverí,“ pridáva Peter Pellegrini, podľa ktorého je nelogické aby bol prezident od začiatku nejakou protiváhou vláde.

Za vzor, že všetko môže fungovať aj vtedy, ak sú prezident, premiér a predseda parlamentu jednej názorovej línie, dal Peter Pellegrini susedné Česko. „Chcem byť prezidentom koalície aj opozície,“ povedal na záver zostrihu videa Peter Pellegrini.  

Zdroj: FB / Peter Pellegrini

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prezident má byť prezidentom všetkých ľudí na Slovensku, prízvukuje Peter Pellegrini

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: