eReport.sk
Líderka pravicovej politickej strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová.
Líderka pravicovej politickej strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová. Foto: tasr/ap

Premiérka v nebezpečenstve? Meloniovej sa vyhrážal smrťou nezamestnaný mladík!

Polícia začala v stredu vyšetrovať 27-ročného Sicílčana, ktorý posielal talianskej premiérke Giorgii Meloniovej a jej šesťročnej dcére online vyhrážky smrťou. Údajne tak robil preto, lebo sa mu ako nezamestnanému nepozdával Meloniovej plán na zníženie dávok v hmotnej núdzi.

Vyhrážal sa zabitím premiérky

Podozrivého muža vyšetruje prokuratúra v sicílskom meste Syrakúzy. Polícia prehľadala i jeho dom a zablokovala mu účty na sociálnej sieti Twitter.

Meloniová chce urobiť rázne kroky voči nezamestnaným

Meloniovej pravicová vláda chce budúci rok zrušiť mechanizmus tzv. občianskeho príjmu, v rámci ktorého mali ľudia v hmotnej núdzi garantovaný istý minimálny príjem. Nová premiérka však tvrdí, že zdraví ľudia v produktívnom veku by nemali neobmedzene dlhú dobu žiť zo štátnej podpory.

Vláda hovorí o výnimke

Podľa Meloniovej návrhu by mali nezamestnaní dostávať uvedenú sociálnu dávku maximálne osem mesiacov. Výnimku budú mať ľudia nad 60 rokov, domácnosti s deťmi a osoby so zdravotným postihnutím. V roku 2024 by mal byť občiansky príjem nahradený inou, ešte nešpecifikovanou alternatívou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Talianska premiérka Giorgia Meloniová
  2. Fanúšikovia Saudskej Arábie na štadióne počas zápasu C-skupiny skupinovej fázy a MS vo futbale Argentína - Saudská Arábia v katarskom Lusaile 22. novembra 2022.

ANSA dodáva, že Meloniovej strana Fratelli d’Italia (Bratia Talianska) označuje vyhrážky premiérke za výsledok nenávistnej atmosféry, ktorú podľa neho v krajine šíri najmä opozičné hnutie Movimento 5 stelle (Päť hviezd) a jej vodca Giuseppe Conte.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Premiérka v nebezpečenstve? Meloniovej sa vyhrážal smrťou nezamestnaný mladík!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti