eReport.sk
Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák zdroj: tasr

Lajčák bude premiérovi SR radiť v otázkach národnej bezpečnosti


Bývalý minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák bude od apríla externým poradcom premiéra SR Roberta Fica pre „otázky národnej bezpečnosti“. TASR o tom v sobotu informoval Lajčák.

Očakáva sa, že premiérovi bude radiť v strategických zahraničnopolitických a bezpečnostných otázkach. „Túto funkciu budem vykonávať na čiastočný úväzok, popri mojich iných aktivitách,“ uviedol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Korupčné škandály neobišli ani staronovú predsedníčku Komisie, foto TASR
  2. Klúčové ukrajinské mesto padlo

Celý doterajší profesionálny život strávil Lajčák na rôznych diplomatických pozíciách, v ktorých zastupoval nielen Slovenskú republiku, ale aj Organizáciu Spojených národov či Európsku úniu. Naposledy (apríl 2020 – január 2025) pôsobil ako osobitný vyslanec Európskej únie pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.

Veľvyslanec a minister

V minulosti pracoval aj ako veľvyslanec v Rusku, Japonsku a v Juhoslovanskej zväzovej republike, Albánsku a Macedónsku. Bol viackrát ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a predsedal 72. Valnému zhromaždeniu OSN.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lajčák bude premiérovi SR radiť v otázkach národnej bezpečnosti

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre