eReport.sk
foto: facebook

Premiér sa nezdá. SuperStar Dominiku Starú prekvapil nečakane už dvakrát

Keď na verejnosť preniklo, že si premiér Igor Matovič konečne našiel hovorkyňu, všetci s napätím očakávali meno z novinárskej obce. On to však poňal po svojom a oslovil mladú speváčku Dominiku Starú (27), ktorá v roku 2009 skončila tretia v SuperStar. Prekvapenie vyvolala aj informácia, že oslovenie prišlo netradične – cez sociálne siete. Dominika nezaváhala, na Úrad vlády išla, ponuku odmietla a žila si svoj obyčajný život, ale to ešte nebol koniec.

Dominika, dva víkendy po sebe ste pomáhali pri celoplošnom testovaní ako dobrovoľníčka.  Prečo ste sa k tomu odhodlali a aký z toho máte s odstupom času pocit?

Pocit mám veľmi dobrý, bolo náročné sedieť a zapisovať od 7. OO ráno do 22.00 večer stovky ľudí, ale myslím, že na konci sme všetci odchádzali domov s úžasným pocitom, že sme pomohli našej krajine a zomkli sme sa pre dobrú vec. Všetkým som počas testovania držala palce, aby to dopadlo čo najlepšie, a myslím, že sa to podarilo a testovanie prekonalo všetky naše očakávania.

 Nemali ste strach, že sa nakazíte?  

Absolútne nie. Úprimne, v obchode, kde sa na mňa hodinu lepia ľudia s rúškami pod nosom, mám väčšiu šancu nakaziť sa ako na plošnom testovaní, kde sa dodržiavali prísne protiepidemiologické opatrenia.

Vyhľadal vás tam aj premiér Igor Matovič. Boli ste na jeho príchod pripravená alebo išlo o spontánnu akciu? 

Bolo to spontánne a milé. Vedela som, že v ten deň navštevoval viac odberových tímov, videla som to na sociálnych sieťach. Ale nenapadlo by mi, že by mohol zavítať aj k nám, do Šamorína.

Premiér neváhal a vzápätí na sociálnych sieťach zverejnil vašu spoločnú fotku a upriamil pozornosť na vaše pekné oči. Ako si vysvetľujete tento “okatý” prejav náklonnosti? 

Keď má človek na tvári rúško, iné ako oči mu nevidno. Takže logicky nešlo o žiadnu náklonnosť, ale o to, že iné ako oči mi vidno nebolo. (úsmev) 

Igor Matovič a Dominika Stará. Prekvapenie pri testovaní v Šamoríne. Premiér neváhal a pochválil sa ich spoločnou fotkou.

foto: Instagram

Neprekvapilo vás, keď vám Igor Matovič napísal správu cez sociálnu sieť a dal vám ponuku na miesto jeho hovorkyne?

Prekvapilo, pretože osobne sme sa pred tým nepoznali.

Prezradíte obsah správy? Aký ste z nej mali pocit?

Nehnevajte sa, ale správy zverejňovať určite nebudem, to sú súkromné veci. Napadlo mi len toľko, že jedno stretnutie tejto ponuke určite venujem. Som za výzvy a nové veci. Preto som to hneď nezmietla zo stola, ale dala som si čas na premyslenie.

Odkiaľ vás pozná? Zaregistroval vás v SuperStar alebo máte spoločných známych? 

Predpokladám, že ma poznal z médií. Tak ako ja jeho z politiky. Spoločných známych nemáme.

Na jeho ponuku ste napokon nekývli. Naozaj rozhodlo, že ste sa chceli venovať partnerovi a rodine? Alebo ste sa trošku zľakli aj jeho prostorekosti?

V tom čase som chystala svadbu a vedela som, že po svadbe si chceme so snúbencom založiť rodinu. Keďže práca hovorcu premiéra, celkovo práca na Úrade vlády je časovo aj psychicky náročná, a s rodinou by sa dala skĺbiť len ťažko, ponuku som odmietla. Prostorekosť premiéra mi vôbec neprekáža, práve naopak, konečne je tu človek, ktorý vraví to, čo si myslí a hovorí veci na rovinu.

Napokon ste sa rozhodli byť užitočná v rodinnom podniku – vaša mama má centrum na redukciu hmotnosti. Ženy sú ochotné chudnúť aj v ťažkých časoch. Do akej miery vás zasiahla situácia s COVID 19? 

Samozrejme, korona zasiahla aj nás. Od marca sme boli dva mesiace zatvorení, v októbri týždeň. Myslím si, že korona ovplyvnila väčšinu podnikov, ale na druhej strane nám dala vzpruhu, aby sme sa začali zamýšľať nad e-shopmi a digitalizáciou niektorých služieb. Máme však úžasných klientov, ktorí nás prišli podporiť hneď, ako to bolo možné. 

Osvojili ste si aj vy všetky zásady redukcie hmotnosti, ktoré ponúkate klientkám? Máte i vďaka tomu takú štíhlu postavu?

Osvojila, zdravo sa stravujem, 6x do týždňa cvičím a využívam mnohé služby nášho centra.

Nebojíte sa priznať, že ste veriaca. Aj to vás s Igorom Matovičom spája – myslíte si, že mu imponujú vaše názory? Bavili ste sa niekedy o tom?

Neviem, je to však možné. Nikdy sme sa o týchto veciach nebavili.

Premiér Igor Matovič sa zvykne cez správy aj radiť, sonduje názory zvonku… Vymenili ste si v tomto duchu správy? Chcel od vás niekedy radu, povzbudenie?

Nie, necítim sa kompetentná radiť mu a ani to odo mňa nikdy nechcel.

 

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport