eReport.sk
Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.
Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS. Zdroj: tasr

Prekvapenie? Sulík nemusí mať obavy. Politici okolo Dostála ho neopustia

Členovia Občianskej konzervatívnej strany (OKS) by sa mali stať súčasťou kandidátky strany Sloboda a Solidarita (SaS) aj v nadchádzajúcich predčasných parlamentných voľbách. O pokračovaní spolupráce rozhodol sobotňajší republikový snem OKS v Nitre.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.
  2. Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.
  3. Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.
  4. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Slavomíra Henčeková.

„Členmi OKS, ktorých strana ponúka na kandidátku SaS, sú Ondrej Dostál, Radovan Kazda, Martin Mlýnek a Slávka Henčeková,“ uvádza strana na svojom webe. Pripomína, že Dostál a Kazda sú členmi poslaneckého klubu SaS aj v aktuálnom volebnom období.

Presadzujú princípy liberálnej demokracie

Strana vo vyhlásení po záveroch republikového snemu konštatuje, že OKS mieni naďalej presadzovať princípy liberálnej parlamentnej demokracie. A chce obhajovať spoločnosť, ktorá si ctí ľudské práva, individuálne slobody, súkromné vlastníctvo a slobodný trh. Miesto Slovenska vidí OKS pevne ukotvené v štruktúrach NATO a Európskej únie, rovnako za kľúčové považuje, aby aj po parlamentných voľbách pokračovala terajšia morálna, materiálna i vojenská pomoc a podpora Ukrajine.

„OKS si uvedomuje, že Slovensko nutne potrebuje, aby v parlamente a vláde boli zastúpené také politické strany, ktoré budú mať v zahraničnopolitickej orientácii jasný euroatlantický kompas a v domácej politike budú presadzovať ekonomické a spoločenské reformy, ktoré vrátia Slovensko naspäť na trajektóriu napredovania,“ odkazuje ďalej strana vo vyhlásení.

Kto je Dostál? Podporoval aj povinné očkovanie

Dodáva, že „v tohtoročných septembrových voľbách budeme opäť rozhodovať o tom, či sa na dejinnej križovatke medzi demokraciou a autokraciou Slovensko vyberie správnou cestou.“

Azda najvýraznejším politikom OKS je Ondrej Dostál, ktorý je známy svojou neoblomnou proukrajinskou orientáciou. Je takým veľkým kritikom Ruska, že mu v priestoroch parlamentu prekážali napríklad aj také matriošky. „Podarúnky od vrcholných predstaviteľov takého odporného režimu nemajú čo byť vystavované v parlamente demokratickej krajiny. Putin aj Lavrov by mali z NR SR čo najskôr vypadnúť!,“ dôrazne vyhlásil vlani v marci.

V čase, keď na čele ministerstve spravodlivosti bola Mária Kolíková (SaS) bol jej pravou rukou. A významne kritizoval generálneho prokurátora Maroša Žilinku.

Počas pandémie ochorenia COVID – 19 patril Dostál medzi tých politikov, ktorí presadzovali zavedenie povinného očkovania. „Príklad krajín s podstatne vyššou mierou zaočkovanosti obyvateľstva ukazuje, že očkovanie je cestou k návratu do normálneho života,“ vyhlásil ešte v novembri 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prekvapenie? Sulík nemusí mať obavy. Politici okolo Dostála ho neopustia

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti