eReport.sk
Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO).
Poverená ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽANO). Foto: tasr

Predseda Rady RTVS Gallo: Rušenie koncesionárskych poplatkov je politické dobrodružstvo

Zradila ich Milanová?Hoci financovanie verejnoprávneho vysielateľa bez koncesionárskych poplatkov je legitímna úvaha, v aktuálnom kontexte bez predchádzajúcej odbornej diskusie a detailov je zbytočným politickým dobrodružstvom. V stanovisku k medializovanej dohode na zrušení úhrad za služby verejnosti RTVS to uviedol predseda Rady RTVS Igor Gallo. Obáva sa, že telerozhlas na takto prijímané neprediskutované rozhodnutie doplatí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Najdôležitejšie sú odhodlanie a spolupráca
  2. Populizmus miesto pomoci
  3. KONIEC na ministerstve
  4. Možno by to chcelo lepší právny tým?

Gallo pripomína, že i Ministerstvo kultúry SR, vedené nominantkou OĽANO Natáliou Milanovou presadzovalo doteraz zachovanie koncesionárskych poplatkov ako hlavný zdroj príjmu RTVS. Pripomenul, že v aktuálne schválenom rozpočte RTVS na rok 2023 sa ráta s výberom úhrad vo výške 74,4 milióna eur.

Obavy

 „Preto informácia o ich rušení, bez uvedenia akýchkoľvek iných detailov, spôsobila veľkú neistotu a obavu o budúcnosť RTVS,“ zdôraznil. Vyjadril zároveň nádej, že predstavené opatrenie nie je začiatok cesty „Made in Hungary“ s cieľom vytvoriť podmienky na zoštátnenie.

Niečo za niečo

Poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) a líder SaS Richard Sulík uplynulý utorok pri predstavovaní dohody na podobe štátneho rozpočtu na budúci rok informovali, že jedným z opatrení má byť aj zrušenie koncesionárskych poplatkov.

Úhrady verejnosti má plne nahradiť alokácia zo štátneho rozpočtu, hovorí sa o sume vo výške 0,14-0,15 percenta hrubého domáceho produktu (HDP). O mechanizme sa má viesť ešte politické rokovanie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predseda Rady RTVS Gallo: Rušenie koncesionárskych poplatkov je politické dobrodružstvo

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti