eReport.sk
Novinár Dag Daniš, foto:RTVS

VIDEO Dag Daniš: prezidentka sa roky nedokázala zastať ľudí, ktorým ubližovali médiá aj aktivisti!

Prečo národ nedôveruje prezidentke? Známeho novinára, Daga Daniša, Pozvala RTVS do relácie Do kríža. Na zostrih vyjadrení novinára upozornil Erik Kaliňák. Daniš pomenoval dôvody naštrbenej dôvery občanov v Zuzanu Čaputovú. Upozornil aj na dva metre médií, tie za 5 rokov prakticky ani raz prezidentku neskritizovali.

Prečo národ nedôveruje prezidentke?

Do relácie okrem Daga Daniša dostala pozvanie napríklad aj Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Už by aj stačilo!
  2. Stojíme za Čaputovou!
  3. Zneužívanie rodín obetí politikmi pokračuje

Dag Daniš upozornil vo videu ktoré zverejnil Erik Kaliňák, na dva metre médií. Za 4 rokov pôsobenia Zuzany Čapitovej na poste prezidentky, sa neaplikovala prakticky žiadna kritika voči jej osobe. Podľa Daniša prezidentka zlyhávala v tom, že sa roky nedokázala zastať ľudí, ktorým sa ubližovalo. Hovorí o ľuďoch, ktorým ubližovali aj aktivisti aj médiá. „…Ktorým sa tu nadávalo za pandémie do dezolátov, v podstate len preto, že mali kritický názor na pandemickú politiku vlády alebo na očkovanie,“ dodal novinár.  

Problém okolo ÚŠP a D. Lipšica

Ďalšou témou bol ÚŠP a čurillovci. Tam Daniš upozornil, že keď policajná inšpekcia a krajská prokuratúra v Bratislave začali vyšetrovať čurillovcov, Zuzana Čaputová si vtedy zavolala na osobné stretnutie generálneho prokurátora, M. Žilinku a snažila sa ho presvedčiť, že to trestné stíhanie čurillovcov nie je celkom v poriadku. Podľa Daniša týmito krokmi prezidentka veľmi výrazne prekročila svoje právomoci a vstúpila do politických hier.

Zostrih z relácie Do kríža. Zdroj: FB stránka E. Kaliňáka

Šéfredaktor Štandardu a moderátor J. Daniška následne upozorňuje na sériu zlyhaní ÚŠP, kedy štát zadržal J. Haščáka, R. Kaliňáka a obom sa následne musel ospravedlniť. Daniška upozornil aj na to, že prezidentka sa podozreniam, ktoré v súvislosti s Danielom Lipšicom a ÚŠP vznikli, nijak nevenovala.

Dag Daniš považuje za výraznú nadprácu zo strany prezidentky aj to, keď s niektorými ďalšími prezidentmi z východnej Európy podpísala svojho času vyhlásenie o tom, že by NATO malo do svojich radov prijať Ukrajinu.

Ďalším problémom je podľa neho protiústavné darovanie MIG-ov Ukrajine. To, ako sa to urobilo, považuje Daniš za osobnú zodpovednosť prezidentky a zlyhanie. Pretože to urobila jej úradnícka vláda, ktorú ona menovala.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Dag Daniš: prezidentka sa roky nedokázala zastať ľudí, ktorým ubližovali médiá aj aktivisti!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre