eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Prečo Facebook zablokoval účet Rusov? Šéf ich delegácie vo Viedni nechápe dôvod!

Ruská Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vyzvala v nedeľu americkú spoločnosť Meta Platforms, aby okamžite odblokovala oficiálny facebookový účet ruskej delegácie na viedenských rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia. Informovala o tom agentúra TASS.

„Dňa 16. januára Roskomnadzor poslal list americkej spoločnosti Meta Platforms, ktorá vlastní sociálnu sieť Facebook, v ktorom žiada, aby okamžite zrušila všetky obmedzenia oficiálneho účtu ruskej delegácie na viedenských rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia a poskytla vysvetlenie o dôvodoch takýchto obmedzení,“ uviedol Roskomnadzor.

Šéf ruskej delegácie na viedenských rokovaniach o vojenskej bezpečnosti a kontrole zbrojenia Konstantin Gavrilov pre TASS uviedol, že „Facebook v piatok zakázal účet delegácie, pričom ako dôvod uviedol zakázaný obsah“.

Gavrilov poznamenal, že delegácia na Facebooku zdieľa len vyhlásenia ruských lídrov a ruského ministerstva zahraničných vecí. Ruská delegácia podľa Gavrilova plánuje nastoliť tento problém v rámci štruktúr Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Účet ruskej delegácie na rokovaniach vo Viedni zablokovala vo februári 2021 aj sociálna sieť Twitter, dodal TASS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo Facebook zablokoval účet Rusov? Šéf ich delegácie vo Viedni nechápe dôvod!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti