eReport.sk
Igor Matovič Foto: tasr

Prečo dávajú ľudia Sputniku košom? Matovič už našiel vinníka

Ani to tak dlho netrvalo. Už pár dní sa môžu ľudia registrovať na očkovanie vakcínou Sputnik V. Hoci pôvodne Igor Matovič tvrdil, že sa ňou nechá očkovať až pol milióna ľudí, zatiaľ prejavilo záujem pár tisíc. Bývalý premiér však už vie, kto je za tento debakel zodpovedný.

Ku včerajšiemu večeru (pozn. 1. jún) sa na vakcínu Sputnik prihlásilo podľa údajov MZ SR menej ako 3500 ľudí. Igor Matovič medzi nimi nie je,“ prezradil trochu uštipačne europoslanec Michal Šimečka. V čase, keď bol Matovič premiérom a tvrdohlavo trval na dovoze Sputnika, sa oháňal tým, že sa ruskou vakcínou nechá zaočkovať 500 tisíc Slovákov. Svoje vyhlásenia potvrdil niekoľkokrát. „Kolektívnu imunitu bez 500 tisíc ľudí, ktorí sa chcú zaočkovať len Sputnikom V, nedosiahneme,“ varoval.

Matovič mal so Sputnikov veľkolepé plány. Ľudia mu dali košom. – Foto: tasr

Dnes je už jasné, že sa zrejme k pol milióna zaočkovaných Sputnikom V nedostaneme. Zatiaľ prejavilo záujem niekoľko tisíc ľudí. „Po trojmesačnej kampani proti Sputniku je to obrovský úspech,“ šokoval Matovič, ktorý ale asi neskôr pochopil, že naozaj sa nie je z čoho tešiť. A tak si sadol a napísal status o tom, kto je za debakel zodpovedný.

„Na začiatku odsudzovali tých, ktorí sa očkovať odmietali ísť. Považovali ich pomaly za menejcennú rasu. Keď sme najmä pre týchto ľudí s Marekom Krajčím doviezli z Ruska Sputnik, lebo o inej vakcíne odmietali čo i len uvažovať, spustili s krvavými očami trojmesačnú podlú propagandu proti nemu. Teraz sa, hlupáci, čudujú, že prečo sa zrazu tí, ktorými od začiatku pohŕdali, akosi do očkovania Sputnikom nehrnú,“ tvrdí expremiér a súčasný minister financií. Koho tým myslí, nie je jasné.

Zdroj: Facebook IM

Ťažko však povedať, či sa vôbec niekto čuduje, že sa ľudia nechcú dať očkovať Sputnikom V. Najmä v súvislosti s tým, že sa ruskou vakcínou nenechá očkovať ani samotný Matovič. „Pre mňa vzhľadom na to, že každý druhý týždeň cestujem v rámci Európy niekam a nie všetky krajiny uznávajú neregistrovanú vakcínu Európskou liekovou agentúrou, bohužiaľ, sa budem musieť rozhodovať pre inú, hoci by som sa rád zaočkoval Sputnikom,“ vykrúcal sa financmajster, čo mu pripomenul jeden z fanúšikov. „Pán Matovič, no že dajte vaše zdôvodnenie, prečo sa vy osobne nedáte zaočkovať Sputnikom. Pokiaľ viem, tak preto, lebo by vám to komplikovalo cestovanie po Európe. Viete si predstaviť ešte lepšiu negatívnu reklamu Sputniku?“ pýta sa ho diskutujúci. Zostal však bez odpovede. Naopak verejne sa zastrája nechať sa zaočkovať ruskou vakcínou poslanec za Sme rodina Patrick Linhart či Matovičov poslanec György Gyimesi.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prečo dávajú ľudia Sputniku košom? Matovič už našiel vinníka

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti