eReport.sk
Alexander Lukašenko., foto: shutterstock

PRAVDOVRAVNÁ MAPA Lukašenkova rezidencia bola na Googlei označená ako „panstvo diktátora“

V službe Google Maps určitú dobu svietilo pri nehnuteľnosti bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka nie práve njalichotivejšie pomenovanie.

Rezidencia Alexandra Lukašenka v Minsku bola v pondelok na online platforme Google Maps istý čas označená ako „panstvo diktátora“.

Sídlom Lukašenka, Západom neuznaného prezidenta Bieloruska, je Palác nezávislosti v Minsku, kde sa v pondelok konalo jeho stretnutie s novinármi a vybranými zástupcami bieloruskej verejnosti. Akcia sa uskutočnila v deň prvého výročia kontroverzných volieb, za ktorých víťaza bol Lukašenko vyhlásený.  

Ako napísal spravodajský web Rubaltic.ru, Lukašenko na spomínanej konferencii nazvanej „Veľký rozhovor s prezidentom“ vyhlásil, že „nebol a nikdy nebude diktátor“. Vysvetlil, že bieloruský štát na to nemá „primerané zdroje“, preto „som nikdy nikomu nič nediktoval a diktovať sa ani nezberám“.

Avizoval tiež, že „veľmi skoro“ opustí prezidentský post, pričom už teraz vidí „15-20“ ľudí, ktorí by boli vhodnými nástupcami a „vykryštalizovali sa v období po posledných prezidentských voľbách“.

Na ich margo povedal: „Prepáčte mi moju neskromnosť, ale v niečom sa mi podobajú. Zrejme pre to, že rástli v mojej blízkosti. Sú oddaní krajine, spoľahliví a nebudú nikoho  trýzniť. Ich bude voliť väčšina ľudí“. Zdôraznil tiež, že „prezidentom bude ten, koho zvolí bieloruský národ“.

Viac o Lukašenkovi tu:

  1. Lukašenkov zlý zdravotný stav?
  2. Igor Leščeňa

Sľúbil, že v najbližších voľbách on sám kandidovať nebude a nebude do prezidentskej funkcie ani „nikoho pretláčať“. „Budem konať čestne,“ vyhlásil Lukašenko. Keď Lukašenko komentoval masové protesty, ktoré vypukli po prezidentských voľbách označovaných opozíciou i Západom za zmanipulované, obvinil z ich financovania významného bieloruského podnikateľa, predsedu predstavenstva americkej spoločnosti IT spoločnosti EPAM Systems Arkadija Dobkina.

Poznamenal, že k ľuďom zo sektoru IT je tvrdý, a upozornil, že „ešte sa tomu budeme venovať“. Odporučil, aby sa „títo ľudia“ neponáhľali do Bieloruska, „lepšie im je pracovať na Ukrajine“.

Agentúra Interfax poznamenala, že Lukašenkovo stretnutie s novinármi a vybranými občanmi trvalo osem hodín a 15 minút.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRAVDOVRAVNÁ MAPA Lukašenkova rezidencia bola na Googlei označená ako „panstvo diktátora“

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti