eReport.sk
Igor Leščeňa
Igor Leščeňa, foto:tasr

Bývalý veľvyslanec Leščeňa za podporu protestov v Bielorusku skončil vo väzení!

Polícia v Minsku zadržala bývalého bieloruského veľvyslanca na Slovensku Igora Alexandroviča Leščeňu. Ten ako prvý vedúci diplomatického zastupiteľstva verejne podporil minuloročné protesty proti režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Vo štvrtok o tom informoval portál Belsat.eu.

Leščeňa bol zadržaný spolu s ďalšími zástupcami opozičnej platformy Schod. Bieloruské úrady vykonali domové prehliadky u viac ako 30 delegátov tejto platformy. Prehľadali aj Leščeňov byt. Následne ho zadržali a v súčasnosti sa nachádza vo väzbe. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko 20. júla počas stretnutia s bieloruskými diplomatmi varoval, že tí, „ktorí nebudú stáť pri národe, krajine a prezidentovi, pocítia následky svojho konania“, napísal Belsat.eu. Bývalý bieloruský veľvyslanec na Slovensku Igor Leščeňa v auguste 2020 vyjadril ako prvý vedúci diplomatického zastupiteľstva svojej krajiny solidaritu s účastníkmi protestov, ktoré sa v Bielorusku konali po prezidentských voľbách.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Litovčania rozdávajú veci migrantom, ktorí stoja za plotom v utečeneckom tábore v litovskej dedine Verebiejai 11. júla 2021.
  2. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko
  3. Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu na spomienkovom podujatí pri príležitosti Pamätného dňa obetí rómskeho holokaustu v Múzeu SNP v Banskej Bystrici 1. augusta 2021.
  4. Eduard Heger (OĽANO)

„Som solidárny s tými, ktorí vyšli do ulíc bieloruských miest v rámci pokojných sprievodov, aby bolo ich hlas počuť,“ uviedol Leščeňa vo videu zverejnenom na portáli YouTube. Z postu veľvyslanca na Slovensku rezignoval 18. augusta 2020. Lukašenko Leščeňu z postu oficiálne odvolal 24. augusta 2020. Leščeňa bol v rokoch 2002 až 2006 Lukašenkovým asistentom pre zahraničnopolitické a zahraničnoekonomické záležitosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý veľvyslanec Leščeňa za podporu protestov v Bielorusku skončil vo väzení!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti